Pursaklar Abdurrahim Karakoç Ortaokulu Öğretmeni Oğuzhan COŞKUN tarafından Yürütülen eTwinning Projesi “Önce Güvenlik,Sonra Eğitim”

Pursaklar Abdurrahim Karakoç Ortaokulu Öğretmeni Oğuzhan COŞKUN  tarafından Yürütülen “Önce Güvenlik,Sonra Eğitim” eTwinning Projesi

Teknolojinin bilinçsiz olarak kullanılmasının sosyal medya aracılığıyla bilgi kirliliği yaratarak sosyal hayata zarar verdiğinin ve iletişimi azalttığı gerçeğinin bireyleri bilinçlendirmek. Bulunduğumuz pandemi nedeniyle öğrenciler ve öğretmenler uzaktan eğitimde bilgisayar, internet ve sosyal medya ile çok zaman geçirmişlerdir. Bu projede öğrencilerimize bilgisayar, internet ve sosyal medyayı daha verimli kullanmayı öğretmeyi hedefliyoruz ve web2.0 araçlarını dikkatlice kullanarak öğrencilerin kendilerini geliştirmelerini sağlayacağız.

Öğrencilerimizin medya okuryazarlığı konusunda bağımsız tüketici olmalarını sağlamak. Bilgiye daha kolay ve kanıtlanabilir doğrulukta ulaşabilen öğrenciler yetiştirmek Öğrencilerimize web 2.0 araçlarını da kullanmayı öğreterek Medya Okuryazarlığı, Dijital sorumluluklarımız, İnternette dilin doğru kullanılması, İnternet bağımlılığı, Teknolojiyi etik, kuralına göre bir şekilde kullanabilen öğrenciler yetiştirme. Bilişim suçları ve güvenli internet kullanımı konularında farkındalık oluşturmak ve günlük yaşamlarına bu farkındalıkları entegre etmeyi amaçlıyoruz.

Projemizin Mart Ayında başlayıp Mayıs ayında bitirilmesini planlıyoruz. Proje ortağı okulların tanışması, görev paylaşımı, proje afiş, logo ve sloganın belirlenmesi, sosyal medya hesaplarının açılması, ilgili anketlerin düzenlenmesi ve öğrenci velilerine yönelik eTwinning ve güvenlik konusunda bilgilendirme çalışmaları ile başlayacak olup; mayıs ayında yapılan çalışmaların ortaklarla değerlendirilmesi ve ortak ürün çalışmaları ile sonlanacaktır. Süreç içerisinde her ay proje ortağı okullarımızca ortak belirlenecek olan Web 2.0 araçları öğretilecektir.

Projemizin sonunda daha bilinçli sosyal medya kullanan ,Dijital ortamlarda etik kuralları bilen ve uygulayan ,teknolojik cihazları tanıyan ve kullanabilen tüm bunların birleşmesiyle dijital birer vatandaşlık oluşturan ,web 2.0 araçlarını tanıma ve doğru kullanma becerisi elde eden öğrenciler yetiştirmeyi planlıyoruz.

https://live.etwinning.net/projects/project/255639

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

four × two =