PROSTEEL 2011 ÇELİK YAPI TASARIMI YARIŞMASI

Türk Yapısal Çelik Derneği ve  Borusan Mannesmann tarafından düzenlenen PROSteel 2011 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması’na başvurular başladı. Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Bölümü öğrencilerinin ekip oluşturarak katılabilecekleri yarışmada, 1., 2. ve 3.’lük ödülünün yanı sıra Borusan Mannesmann Özel Ödülü de verilecek.
Düzenleyenler:    Borusan Mannesmann Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA)
Organizasyon:    Yapı-Endüstri Merkezi

 

Yarışmanın Amacı :
Çelik yapının özelliklerini vurgulayan yaratıcı çözümler geliştirmek,

Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilerin birlikte çalışmalarını teşvik etmek,

Öğrencilerin çelik yapı tasarımı ve uygulamaları konularında deneyim kazanmalarına destek olmak.

KATILIM KOŞULLARI
–  Üniversitelerin ve/veya denk okulların sadece Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinde lisans öğrenimi gören öğrenciler yarışmaya katılabilirler (Lisansüstü öğrenim gören öğrenciler yarışmaya katılamazlar)

– Takım üyelerinin, öğrencilik durumlarını, bağlı bulundukları yüksek öğrenim kurumundan alacakları belge ile kanıtlamaları gerekmektedir.

–  Yarışmaya katılacak takım en az bir mimarlık ve bir inşaat mühendisliği bölümü öğrencisinden oluşmalıdır. Takımın üye sayısında üst sınır yoktur. Oluşturacağınız takıma Mimarlık ya da İnşaat Mühendisliği öğrencisi bulmak için duyuru panosuna mesaj bırakabilirsiniz. Mesaj bırakmak için lütfen tıklayınız.  

– Bir öğrenci yalnız bir takımda yarışmaya katılabilir.
– Her takım yarışmaya yalnızca bir proje ile katılabilir.
– Yarışmaya katılım ücretsizdir.
– Son Başvuru Tarihi (28 Şubat 2011)’ne kadar Kayıt Başvuru Formu’nu göndermeyen takım yarışmaya katılamaz. Başvuru Formu yarışma broşürlerinde mevcuttur. Ayrıca online katılım formunu doldurarak da yarışmaya başvurabilirsiniz. Katılım Formunu doldurmak için tıklayınız
– Yarışmacılar son soru sorma tarihine kadar yarışmaya ilişkin sorularını sorular-yanıtlar bölümüne kaydedebilirler. Sorunuz panoya kaydedilecek ve son soru sorma tarihinden sonra toplu olarak jüri üyelerince cevaplanacaktır. Soruların yanıtları kayıtlı bütün yarışmacıların e-mail adreslerine gönderilecek ayrıca sorular-yanıtlar bölümünde yayımlanacaktır. Sorunuzu kaydetmeden önce sorulmuş diğer soruları incelemenizi ve aynı soruların girişini yapmamanızı önemle rica ederiz.

– Yarışmacılar; yarışmaya sundukları projelerin her türlü telif, yayın, kullanım ve sergileme haklarını münhasıran yarışmayı düzenleyen Türk Yapısal Çelik Derneği’ne ve Borusan Mannesmann’a devrettiklerini kabul ederler.