Projistor’14 Teknik Proje Yarışması Gerçekleştirildi

Projistor Teknik Proje Yarışmasının 9.su olan Projistor’14; 8 Mayıs 2014 Perşembe günü Doğuş IEEE Öğrenci Kolu organizatörlüğünde Doğuş Üniversitesinde yapıldı. Finalde ön elemeleri geçen 11 proje büyük ödüller için yarıştı.
Yarışmamızıın ana sponsurluğunu BilgeAdam, duyuru sponsorluklarını Kariyer.net ve Üniaktivite yaptı. Destekçilerimiz ise Doğuş Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü ile IEEE CAS oldu.
Yarışmamızın jüri üyeleri:
Prof.Dr. Mithat UYSAL (DoĞuş Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı)
Prof.Dr. Cem GÖKNAR (Doğuş Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Müh. Bölüm Başkanı)
Prof.Dr. Selim AKYOKUŞ (Doğuş Üniversitesi Bilgisayar Müh. Bölüm Başkanı)
Yrd. Dç. Dr. Dilek TÜKEL (Doğuş Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Müh. Bölüm Başkanı)
Murat BAYRAKTAR (Bilge Adam Sistem & Network Müdürü)
Projistor’14 Teknik Proje Yarışması Finalistleri:

• AgriTech – Cihan AYHANCI, Cihat AKTAŞ, İsmail ÖZTÜRK (Yıldız Teknik Üniversitesi)
• Mobile Robot – F.Emre DİŞ, Sercan ŞÖHMELİOĞLU (Doğuş Üniversitesi)
• Mobile Haptic Device – İlker VARDARLI (Bahçeşehir Üniversitesi)
• Automatic Storage and Retreival SYSTEM – Uğur GEÇGİL (Doğuş Üniversitesi)
• Rüzgar Türbin Uygulamaları İçin Çift Beslemeli Asenkron Generatör Modellenmesi ve Kontrolü—Ömer Faruk KARADAVUT, Hüseyin AKDEMİR
Yavuz SEZER (Yıldız Teknik Üniversitesi)
• Robotik El – Gökçe ÇAKIR, Cengiz KARAÇİZMELİ (Doğuş Üniversitesi)
• Kombine Çevrim Biyogaz Santrali Projesi – Burak ALPARGU, Armağan DAL (Eskişehir Osmangazi Üniversitesi )
• Rüzgar Türbinlerinde Yüksek Verim Eldesi İçin Yeni Türbin Tasarımı – Mehmet Ali GÜL (İstanbul Aydın Üniversitesi)
• Kredi Kampanyaları Cepte – Settar Tolga KİNİ (Doğuş Üniversitesi)
• Gerçek Zamanlı Humanoid Robot Kontrolü- Utku OLCAR (Yıldız Teknik Üniversitesi)
• Smart Sensör Sistemi – Gürel YILDIZ, Mustafa MENTEŞEOĞLU, Hikmet Can ÖZCAN (Kocaeli Üniversitesi)

Proje sunumları ve jürinin değerlen dirmesi sonucunda dereceye giren 3 proje şu şekilde oluştu.
1. 1.Gerçek Zamanlı Humanoid Robot Kontrolü- Utku OLCAR (Bahçeşehir Üniversitesi)
2. Rüzgar Türbin Uygulamaları İçin Çift Beslemeli Asenkron Generatör Modellenmesi ve Kontrolü—Ömer Faruk KARADAVUT, Hüseyin AKDEMİR, Yavuz SEZER (Yıldız Teknik Üniversitesi)
3. Robotik El – Gökçe ÇAKIR, Cengiz KARAÇİZMELİ (Doğuş Üniversitesi)

Verdikleri emek ve destekleri için ; Yarışmamıza başvuru yapan tüm proje sahiplerine, yarışma finalinde misafirimiz olan öğrencilere; sektörden firma ve kişilere, jüri üyelerine, sponsorlarımıza ve tüm organizasyonu gerçekleştiren Doğuş Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu üyelerine teşekkür ederiz.

Etkinlik fotoğrafları için :https://www.facebook.com/Projistor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin