Projeler Yarışıyor, Genç Girişimciler Kazanıyor

Genç Girişimciler
Genç Girişimciler

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen Projeler Yarışıyor, Genç Girişimciler Kazanıyor yarışması; genç girişimcileri ve onların toplumsal yaşama katkı sağlayacak proje ve fikirlerini desteklemeyi, sosyal inovasyon alanında geliştirdikleri projeleri kamuoyuna tanıtarak hayata geçirmeyi amaçlamaktadır.

GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLÜ
Her iki kategoride de ilk 3’e giren proje sahiplerine 1 yıl süreyle girişimcilik ofisinin imkânlarından faydalanma hakkı, her iki kategoride 4, 5 ve 6’ncı olan proje sahiplerine ise tablet ödülü verilecek.

GENÇ GİRİŞİMCİLER
Yarışmaya, sosyal inovasyon alanındaki fikirlerini paylaşmak isteyen, 14-18 ve 18-24 yaş arası Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı genç girişimciler katılabilir.

TAKIM ÇALIŞMASI
Yarışmaya bireysel veya en fazla üç kişiden oluşan takımlar halinde başvuru yapılabilir. Başvurunun bireysel veya takım halinde yapılması bu koşulu değiştirmez.

Sultanbeyli Belediyesi olarak gençlerimiz için yeni bir projeyi hayata geçiriyoruz. Projeler Yarışıyor, Genç Girişimciler Kazanıyor çalışmamızla gençlerimize imkanlar sunulduğunda neleri başarabildiklerini bir kez daha müşahade etmiş olacağız.
Bilim ve teknoloji merkezimizle, gençlik merkezlerimizle, spor salonlarımızla gençlerimize birçok imkan sunuyoruz. Şimdi bu imkanları daha da yukarıya taşıyoruz. Sosyal İnovasyon alanında proje üreten, fikrim var diyen, icadım var diyen 14-18, 18-24 yaş arası gençlerimize kapılarımızı sonuna kadar açtık. Gelin projenize destek verelim, ülkemizin kalkınma hamlesini hep birlikte gerçekleştirelim. Gençlerimiz bizim için çok kıymetli. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’daki üniversitelerde eğitim gören gençlerimizin İstanbulkart abonman ücretlerini karşılayacağımızı açıklamıştık. Şimdi de genç girişimcilerin fikirlerini hayata geçirebilmelerine imkân sağlayacağız. Yarışmaya başvurular 3 Mart’ta başlayacak ve 19 Mayıs’ta sona erecek. 1 Temmuz tarihinde sonuçları açıklamayı planlıyoruz.

Yarışmaya Katılım
Yarışmaya, sosyal inovasyon alanındaki fikirlerini paylaşmak isteyen, 14-18 ve 18-24 yaş arası Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı genç girişimciler katılabilir.

Yarışma iki kategori olarak planlanmıştır. Birinci kategori için yaş sınırı 14-18; ikinci kategoride ise yaş sınırı 18-24 olarak belirlenmiştir. Girişimciler yarışmaya tek kişi olarak katılabileceği gibi grup halinde de katılım sağlayabilir. Bir grup yukarıda belirtilen şartları karşılayan en fazla 3 kişiden oluşabilir. Bir kişi veya grup tek bir projeyle başvuruda bulunabilir. Yarışmaya jüri üyeleri, jüri üyelerinin birinci dereceden yakınları ve çalıştıkları firmaların personelleri katılamaz.

Sosyal İnovasyon Nedir?

Sosyal inovasyon, sosyal bir ihtiyaca var olan çözümlerden daha iyi şekilde cevap veren ve bununla birlikte toplumun yeteneklerini geliştirerek sosyal, ekonomik ve çevresel kaynakların daha verimli kullanılmasını sağlayan yeni çözümlerdir.

BAŞVURU ESASLARI
Başvurular, 3 Mart – 19 Mayıs tarihleri arasında projeleryarisiyor.com adresinden yapılacaktır.
14-18 ve 18-24 yaş arası tüm gençlerimiz katılım sağlayabilir.
Yarışmaya bireysel veya en fazla üç kişiden oluşan takımlar halinde başvuru yapılabilir.
Aynı proje ile birden fazla başvuru yapılamaz.
Bir öğrenci birden fazla başvuruda yer alamaz. Başvurunun bireysel veya takım halinde yapılması bu koşulu değiştirmez.
Başka bir yarışmaya katılan projeyle yarışmamıza katılım sağlanamaz.
Başvurular; kimlik numarası, hazırlanan proje dosyasının web sitesindeki başvuru alanından ulaştırılması ile gerçekleştirilmiş olacaktır.
Başvuru alanında;

Girişimcinin ismi, mezun olunan ya da devam edilen okul ve bölüm, varsa çalıştığı kurum ve pozisyonu ve iletişim bilgileri,
Projenin adı, başvuru alanı
Eğer grup katılımıysa diğer grup üyelerinin bilgileri (isimleri, mezun olduğu üniversite, bölüm adı, varsa çalıştığı kurum ve pozisyon ile iletişim bilgisi) ile birlikte grup ismi yer alır.
Yarışmaya başvurunun tamamlanması için tüm alanların eksiksiz olarak doldurulması zorunludur.

Buna ilaveten; yarışmaya başvurunun tamamlanabilmesi için yarışma şartnamesinin ve aydınlatma metninin yarışmacı tarafından detaylıca incelenmesi ve yarışmacı beyanının verilmesi gerekmektedir.

Başvurular, www.projeleryarisiyor.com web sitesindeki başvuru formu eksiksiz şekilde doldurularak alınacaktır. Yarışmaya gönderilen projelere ilişkin başvurular geri çekilemez.

BAŞVURU ALANI
Yarışmaya sosyal inovasyon konusunu kapsayan her projeyle başvuru yapılabilir. Yarışmacılar tek 1 projeyle yarışmaya katılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

3 × three =