PROJELER ÖDÜLLENDİRİLDİ ANKARA

17 Mart 2011 Perşembe günü Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 100.Yıl Kültür Merkezinde düzenlenen ödül töreninde Proje tabanlı beceri yarışması Ankara ili ve Ankara bölgede 5 grupta yapılan yarışmalar sonucu dereceye giren proje sahibi öğrencilere, danışman öğretmenlerine ve okullarına ödülleri törenle verildi.

 Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim okul ve kurumları öğrenci ve kursiyerleri arasında gerçekleştirilen ve 2010-2011 eğitim öğretim yılında, mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin arttırılması, girişimcilik, yaratıcı zeka bilinciyle hareket edilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla 6.sı düzenlenen ve Ankara’daki 220 okulun ve Ankara bölgede yarışan 8 ilin (Bartın, Bolu, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Kayseri, Kırıkkale ve Zonguldak)  katılımıyla yapılan yarışma sonucunda düzenlenen törende ödüller sahiplerini buldu.

 Bakanlığımız üst düzey yetkilileri, Gazi Üniversitesi akademisyenleri, Millî Eğitim Müdürlüğü müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri,  destek veren belediyelerin başkan yardımcıları, Ankara ili ve Ankara Bölge Yürütme Kurulu üyeleri, Teknik Eğitim Vakfı Başkanı, Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği Başkanının katıldığı törende, bilgi ve iletişim hizmetleri grubu, üretim ve teknoloji hizmetleri grubu, sağlık hizmetleri grubu, tasarım ve uygulama hizmetleri grubu ve turizm hizmetleri grubu alanlarında Ankara ili ve Ankara bölge koordinatörlüğündeki illerden gelen temsilciler ödüllendirildi. 

  ANKARA BÖLGE YARIŞMASI SONUÇLARI
  BİLGİ VE İLETİŞİM HİZMETLERİ GRUBU

DERECE  İL  OKUL ADI

1  Kastamonu  Kız Teknik ve Meslek Lisesi  
2  Bartın  Bartın Teknik ve E.M.L.
3  Kayseri  Kayseri Teknik ve Meslek Lisesi
Mansiyon  Zonguldak  Zonguldak Teknik ve E.M.L.
  ÜRETİM VE TEKNOLOJİ HİZMETLERİ GRUBU

DERECE  İL  OKUL ADI

1  Kayseri  Tomarza Teknik ve Meslek Lisesi 
2  Kastamonu  Kastamonu Teknik ve E.M.L. 
3  Zonguldak  Zonguldak Teknik ve E.M.L. 
Mansiyon  Bolu  İzzet Baysal Teknik ve E.M.L. 
  TASARIM VE UYGULAMA HİZMETLERİ GRUBU

DERECE  İL  OKUL ADI

1  Karabük  Safranbolu Kız Teknik ve Meslek Lisesi 
2  Çankırı  Çerkeş 19 Mayıs Çok Programlı Lisesi 
3  Kayseri  Halide Nusret Zorlutuna Kız T.M.L.  
Mansiyon  Kastamonu  Kız Teknik ve Meslek Lisesi 
  TURİZM HİZMETLERİ GRUBU 

DERECE  İL  OKUL ADI

1  Bolu  Zübeyde Hanım Kız T.M.L.
2  Kayseri  Melik Gazi Otelcilik ve Meslek Lisesi
3  Zonguldak  Kız Teknik ve Meslek Lisesi
Mansiyon  Kastamonu  Kız Teknik ve Meslek Lisesi
  SAĞLIK HİZMETLERİ GRUBU 

DERECE  İL  OKUL ADI

1  Kırıkkale  Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi
2  Çankırı  Gazi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi
3  Kastamonu  Araç Anadolu Sağlık Meslek Lisesi
Mansiyon  Kayseri  Kadı Burhaneddin Sağlık Meslek Lise