PROJE – UZUNLUK ÖLÇÜLERI ASANSÖRÜ

PROJE – UZUNLUK ÖLÇÜLERI ASANSÖRÜ

PROJE AMACI:
UZUNLUK ÖLÇÜLERINI BIRBIRINE ÇEVIRIRKEN ZORLANMAMAK,ZEVKLI VE BASIT HALE GETIRMEK.

PROJE HEDEFİ:
UZUNLUK ÖLÇÜLERINI KAVRARKEN YAPARAK YAŞAYARAK ÖĞRENME MODELINI KULLANMAK.TÜM ÖĞRENCILERIN DIKKATINI ÇEKEREK ÖĞRENCI MERKEZLI AKTIF ÖĞRENMEYI SAĞLAMAK.

PROJE ÖZETİ:
ÇIFT TARAFLI BASAMAK ŞEKLINDE HAZIRLANAN PROJEDE ÜST BIRIMLERE ÇIKARKEEN SAĞ BASAMAKLAR,AŞAĞIO INERKEN SOL BASAMAKLAR KULLANILACAKTIR.YUKARI ÇIKARKEN KULLANILAN 0 RAKAMLARI VE SAYILAR SOL TARAFTA KALIYOR.AYNI MANTIKLA AŞAĞI INERKEN DE SAĞ TARAGTA KALIYOR.BIRIMLER ARASI HAREKET ETMEK IÇIN ORTADA BULUNAN HAREKETLI MIKNATIS KULLANILIYOR.KULLANILACAK SAYILAR PROJEMIZDE YAPIŞKAN SAYILAR OLARAK YER ALMAKTADIR.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
6. SINIF ÖĞRENCILERI ARASINDA BIR ANKET YAPILARAK ZOR ANLAŞILAN KONULAR BELIRLENDI.BUNLAR IÇINDE UZUNLUK ÖLÇÜLERI SEÇILEREK YAPILABILECEK MEKANIZMA TASARLANDI,MALZEMELER ALINDI.

KULLANILAN YÖNTEMLER:
ARAŞTIRMA ,TASARIM,GÖZLEM ,KURGU,SORU SORMA VE ÇEVREDEN BILGI TOPLAMA

ULAŞILAN SONUÇLAR:
PROJE TAMAMLANDIKTAN SONRA SINIFTA KONU ANLATIMI9NDA KULLANILDI.FARKLI BIR ANLATIM OLDUĞU IÇIN OLDUKÇA DIKKAT ÇEKTI VE KATILIM SAĞLANDI.

SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLMESİ:
ÖĞRENMENIN GERÇEKLEŞIP GERÇEKLEŞMEDIĞINE BAKILDIĞINDA ÖNCESINE NAZARAN DAHA BAŞARILI OLUNDUĞU GÖRÜLDÜ.EN ILGISIZ ÖĞRENCILERIN DAHI DIKKATINI ÇEKTI.

KAYNAKLAR:
DERS IÇI KONULARA BAĞLI OLARAK SOYUT DÜŞÜNME VE MANTIK YÜRÜTME. MAT.OKULU.COM

PROJENİN TAKVİMİ:
KASIM AYINDA KONU BELIRLENIP PROJE TASARLANDI,ARALIK AYINDA MALZEMELER ALINDI VE TASLAK ÇIZILDI.OCAK AYINDA PROJE TAMAMLANDI.

PROJE BÜTÇESİ:
6,5 TL

DESTEK ALINAN KİŞİ VE KURUMLAR:
MARANGOZ,DERS ÖĞR.