Proje Tabanlı Öğrenme ve Avrupa’daki Okullar Topluluğu

ETwinning’i açın: Proje Tabanlı Öğrenme ve Avrupa’daki Okullar Topluluğu

Xun Kuang’ın bu ünlü teklifi, proje tabanlı öğrenmenin gücünü ele geçiriyor . Proje tabanlı öğrenme, oldukça ilgi çeken ve etkili bir pedagojik yöntem olarak bilinir, ancak pek çok öğretmen, uygulamaya nasıl koyacağından emin değildir. Avrupa’da okullar topluluğu olan eTwinning , Avrupa çapında sınıflarla işbirliği içinde proje tabanlı öğrenmeye başlamak için mükemmel bir çerçeve sunmaktadır.

ETwinning hakkında bilgi edinmek ve Avrupa ve ötesindeki meslektaşlarınızla işbirliği içinde öğrencilerinize yönelik proje tabanlı bir öğrenme deneyimi tasarlamanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için bu kursa katılın. Ders boyunca, proje tabanlı öğrenmenin ilkeleri ve eTwinning topluluğundaki bir projeye nasıl başlayacağınız hakkında bilgi edineceksiniz.

Faaliyetler boyunca, bir projenin tüm yaşam döngüsüne, ortak bir proje tasarlamak ve bir projenin uygulanması ve değerlendirilmesiyle sona ermek üzere bir ortak bulma ve müzakereler de dahil olmak üzere , ilk fikirden başlayarak ele alacağız . Biz içerecektir proje çalışması ve işbirliği prensiplerini yanı sıra çeşitli BİT araçlarının eğitim kullanımını proje işlerini kolaylaştıracak. Ayrıca işbirlikçi projelerin sosyal yönüne de bakacağızeTwinning’i sadece eğitim projelerinin uygulanacağı bir platform olarak değil, aynı zamanda meslektaşlar arasında bir buluşma noktası olarak göstererek fikirleri paylaşabileceğimiz ve çeşitli mesleki gelişim faaliyetlerine katılabileceğimiz bir ortam.

Bu kurs, İspanya Eğitim Bakanlığı’ndan eTwinning için İspanya’daki Ulusal Destek Servisi tarafından önceden oluşturulmuş Açık eTwinning kursunun içeriğine dayanmaktadır . Daha çok Avrupa perspektifi ve kaynakları dahil etmek için kısmen uyarlanmıştır. Orijinal kursun arkasındaki ekip, Öğretmen Akademisi için kursun yeniden tasarlanmasını destekledi.

Amaçlar ve Öğrenme Hedefleri

Bu MOOC, katılımcıların kaliteli bir işbirliği projesi tasarlamalarını ve eTwinning platformunu kullanarak bir projeye nasıl başlayabileceklerini kapsamlı bir şekilde anlamalarını sağlama amacına sahiptir.

Bu MOOC sırasında katılımcılar:

Proje tabanlı öğrenmenin temel ilkelerini anlamak
Kişisel Öğrenim Ortamını Başlat (PLE)
İlk taslağı hazırlamak ve daha sonra kaliteli bir işbirlikçi projenin oluşturulmasında ilerlemek, dersin içeriğini bütünleştirmek
Güçlü ve zayıf yönlerini tespit etmek için öğretim uygulamalarına yansıtın
Onlar için örnek ve ilham kaynağı olabilecek iyi uygulama örneklerini bulun.
ETwinning’in temellerini öğrenin
Bir projeyi planlamak için eTwinning kalite kriterlerini tanımak
Çevrimiçi işbirlikçi çalışmayı sağlayan araçları ve uygulamaları tanımak
Ortak çalışma etkinliğinin tasarımında kaynakları bütünleştirin
ETwinning Live’ı ve öğretmenler için bir topluluk ve profesyonel gelişim platformu olarak olanaklarını öğrenin
TwinSpace ve işbirliği projelerinin geliştirilmesi ve yayınlanması için sunduğu araçlar hakkında bilgi edinin.
Dijital teknolojilerle paylaşın ve işbirliği yapın, bunları yaratıcı bir şekilde kullanın ve profesyonel yaşamındaki olası kullanımları tanımlayın.

http://academy.schooleducationgateway.eu/en/web/open-etwinning;jsessionid=AD6C450EA4DD6A884123B4ED3C0CD2ED