PROJE TABANLI BECERİ YARIŞMASI MEB ADANA

Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretimi Genel Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen 6. Proje Tabanlı Beceri Yarışması İl Değerlendirme Sergisi Kiremithane Endüstri Meslek Lisesi’nde açıldı. Açılış törenine Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur BÜYÜKFIRAT, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muharrem GELEN, Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÖZDEMİR, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur BÜYÜKFIRAT, yarışmanın amacının mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarındaki öğrenci ve kursiyerlerin, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda edindikleri mesleki bilgi ve becerilerini kullanarak girişimcilik, yaratıcı zeka, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinci ile araştırmaya yöneltilmesini ve teşvik edilmesini, proje hazırlama ve uygulama deneyimlerini kazanmalarını sağlamak olduğunu vurguladı.

Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur BÜYÜKFIRAT, “Biz eğitimcilerin temel amacı çocuklarımızın ilgi ve istidatlarını ortaya çıkarmak olmalıdır. Bu sergide sergilenen projeler gelecek yıllarda dünyaya yöne verecek projelerin temeli olacaktır. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onlara gereken önemi vermeliyiz. Bu sergide sergilenen projeler onlara verilen değerin ve önemin bir en güzel göstergesidir. Projelerin hazırlanmasında emeği geçen öğretim üyelerine idarecilerimize öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

PROJE TABANLI BECERİ YARIŞMASI MEB ADANA