PROJE – KAREKÖKLÜ SATRANÇ OYUNU

PROJE AMACI:
SATRANCI KAREKÖKLÜ SAYILARLA OYNAYIP DAHA KOLAY ÖĞRENEBILMESI IÇIN BU PROJEYI YAPTIM.

PROJE HEDEFİ:
BU PROJEDEKI HEDEFIMIZ SATRANCI KAREKÖKLÜ SAYILARLA DAHA IYI KAVRAYABILMEK

PROJE ÖZETİ:
BU PROJEYI HEM OYUN OLARAK KAREKÖKLÜLERLE DAHA IYI OYNANACAĞI IÇIN YAPILDI. TAHTANIN ÜZERINE SATRANÇ ÇIZGILERINI OLUŞTURDUK. SATRANÇ TAŞLARININ ILERLEMESI KAREKÖKLÜ SAYILARLA DAHA ÖĞRETICI OLACAK. ÖRNEĞIN, PIYON KÖK 1, KALE DÜZ KÖK 2 VE YANI BOŞSA KÖK 2 GIDER. FIL KÖK 2 VE YANA KÖK 1 GIDER. ŞAH MAT KÖK 1 GIDER. SATRANCI BILMEYENLER KAREKÖKLÜLERLE ÖĞRENIRLERSE BIR TAŞTA 2 KUŞ VURMUŞ OLURLAR.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
TAHTANIN ÜZERINE SATRANÇ ÇIZGILERINI OLUŞTURDUK. SATRANÇ TAŞLARININ ILERLEMESI KAREKÖKLÜ SAYILARLA DAHA ÖĞRETICI OLACAK. ÖRNEĞIN, PIYON KÖK 1, KALE DÜZ KÖK 2 VE YANI BOŞSA KÖK 2 GIDER. FIL KÖK 2 VE YANA KÖK 1 GIDER. ŞAH MAT KÖK 1 GIDER. SATRANCI BILMEYENLER KAREKÖKLÜLERLE ÖĞRENIRLERSE BIR TAŞTA 2 KUŞ VURMUŞ OLURLAR.

KULLANILAN YÖNTEMLER:
SATRANÇ TAŞLARININ ILERLEMESI KAREKÖKLÜ SAYILARLA DAHA ÖĞRETICI OLACAK. ÖRNEĞIN, PIYON KÖK 1, KALE DÜZ KÖK 2 VE YANI BOŞSA KÖK 2 GIDER. FIL KÖK 2 VE YANA KÖK 1 GIDER. ŞAH MAT KÖK 1 GIDER. SATRANCI BILMEYENLER KAREKÖKLÜLERLE ÖĞRENIRLERSE BIR TAŞTA 2 KUŞ VURMUŞ OLURLAR.

ULAŞILAN SONUÇLAR:
MATEMATIKSEL OLARAK OYNAMAK VE ALARAK DEĞIL DE YAPARAK OYNASAK DAHA IYI OLUR

SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLMESİ:
MATEMATIKSEL OLARAK OYNAMAK VE ALARAK DEĞIL DE YAPARAK OYNASAK DAHA IYI OLUR

KAYNAKLAR:
ADRESINE GIREREK PROJE BANKASINA GIRDIK.DAHA SONRA BÜTÜN PROJELERE BAKTIK VE ORADAKI MATEMATIK PROJELERINDEN ESINLENEREK BU PROJEYI YAPTIK.

PROJENİN TAKVİMİ:
10.01.2010 DA BAŞLAYIP BITIRDIM.

PROJE BÜTÇESİ:
TAHTA 5 TL, SATRANÇ TAŞLARI 2 TL

DESTEK ALINAN KİŞİ VE KURUMLAR:
BABAMDAN