Prof. Dr. Mete Atatüre STEM Konuşmaları

Prof. Dr. Mete Atatüre’nin etkileyici konuşması, Türkiye genelinde canlı olarak sosyal medya kanallarımızdan ve britishcouncil.org.tr adresinden yayınlanacak.

Kuantum fiziği alanında çalışmalarını yürüten Prof. Dr. Atatüre, öğrencilere Birleşik Krallık’ta STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) eğitimi hakkında bilgi verirken, onlarla ilham verici başarı hikayesini de paylaşacak.

Prof. Dr. Mete Atatüre’nin konuşması, aynı zamanda Türkiye genelinde canlı olarak sosyal medya kanallarımızdan ve web sitemizden yayınlanacaktır. Birleşik Krallık’ta STEM eğitimi ile ilgili tüm merak edilenlerin tartışılacağı bu konuşmada, aşağıda yer alan konulara odaklanılacaktır .

Birleşik Krallık’ta eğitimin kariyerinize etkisi
STEM eğitiminin öğrencilere sunduğu fırsatlar
Birleşik Krallık’ın STEM eğitimine yaklaşımı ve son gelişmeler
STEM ve girişimcilik
Birleşik Krallık’ta araştırmalar nasıl yürütülür?
Birleşik Krallık’ta akademisyen olmak

Sizi canlı yayınımıza veya etkinliğimize bekliyoruz.

Yer: MEF Üniversitesi, C001 salonu, Huzur, Maslak Ayazağa Cd. No:4, 34396 Sarıyer/İstanbul
Tarih: 23 Aralık 2019, Pazartesi
Saat: 17.00

Birleşik Krallık’ta STEM eğitimi

Birleşik Krallık, STEM alanındaki uzmanlığı ile bu konuda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alıyor. Bilimsel araştırmaların sayısı ve kalitesi bakımından dünyada ikinci sırada olan Birleşik Krallık, aynı zamanda dünyadaki en başarılı araştırmacılara sahip.

Dünya çapında en iyi üniversiteler arasında yer alan Birleşik Krallık üniversiteleri araştırma konusunda yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlarıyla biliniyor. STEM eğitimi, bir sorunun çözümlenmesi noktasında öğrencilere bütünsel ve disiplinler arası bir yaklaşım sağlamayı amaçlar. Bu yaklaşımla da öğrencilere, becerilerini geliştirmeleri için yardımcı olmayı hedefler.

Öğrencinin tüm eğitim hayatına odaklanan STEM eğitimi, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik olmak üzere dört disiplini birbirine entegre ederek, yüksek kaliteli, yaratıcı ve eleştirel bir disiplinler arası yaklaşım sunar.

Konuşmacı hakkında:
Mete Atatüre, St. John’s College’da Fizik Profesörü, Akademisyen, Müdür

Mete Atatüre 1996 yılında Bilkent Üniversitesi Fizik Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra doktora çalışmaları için Boston Üniversitesi’nde Kuantum Görüntüleme Laboratuvarı’na katıldı. 2002 ve 2007 tarihleri arasında, ETH Zürich’te Kuantum Fotonik Grubunda öğretim üyesi olarak çalıştı. Haziran 2007’de öğretim görevlisi olarak Cavendish Laboratuvarı’na katıldı, 2011’de Doçent ve 2015’te Profesörlük unvanını aldı.

Araştırma Alanları:
Mete Atatüre’nin çalışma grubunun mevcut araştırmaları arasında kuantum noktalarının optik kontrolü, elmas tabanlı yayıcıların yüksek çözünürlüklü spektroskopisi, katı hal boşluğu-QED ve nanoplazmonikler yer alıyor.

https://www.britishcouncil.org.tr

GREAT BİLİM Konuşmaları Kayıt Formu