Prof. Dr. Fuat Sezgin Fikir Yarışması

Türk Bilim Adamı Prof. Dr. Fuat Sezgin Anısına Fikir Yarışması

Değerli öğretmenlerim, Eşit İmkanlar Projesi olarak Türkiye genelinde başlatmış olduğumuz fikir yarışmasını gururla sunuyorum.Özellikle dezavantajlı okullarda okuyan öğrencilerimizin fikirlerini mentorler aracılığıyla gerçekleştirme fırsatı yakalamamız bizim için mutluluk verecek.Biliyorsunuz ki 2019 yılı ”Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” ilan edildi.Biz de bu kapsam da çocuklarımızın hem Prof. Dr. Fuat Sezgin’i tanıması hem de Bilim ve Teknoloji alanında projeler üretebilmesi amacıyla yarışmayı başlattık.Yarışma 4 Şubat 2019 tarihinde başlayacak olup form ile başvuru yapabiliyorsunuz.

Peki yarışmaya nasıl katılacaksanız?

Öğrencileriniz fikirlerini sizler aracılığıyla form desteği ile başvuru yapıp bize sunacak. Jürilerimizin belirlediği projelere sürpriz hediyeler ve mentorlük desteği verilecektir.

Eşit İmkanlar Projesi olarak, yapılan materyal desteği yanında Bilim ve Teknoloji odaklı projeler gerçekleştiren bireyler yetişmesini hedefliyoruz. Öğrencilerin bilime yönelik tutumlarını ve eğilimlerini en üst düzeyde tuttuğumuz sürece teknoloji çağının hızlı dünyasına uyum sağlayarak ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilir, hatta yaşadıkları bölgenin kalkınmasını sağlayacak projeler üretebilirler. Bu yüzden Bilimi tüketen değil ,üreten nesil olmaları ile yerli üretime katkı verecek projeler gerçekleştirecek nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz.Bu anlamda Ocak ayından itibaren birbirinden farklı konularda yarışmalar düzenleyerek yardımlara projelere katılarak ulaşmalarını sağlayacağız.

Peki yarışma süreci nasıl ilerleyecek?
Öğrenciler okullarında,ilçelerinde,illerinde,Türkiye’de hatta Dünya’da araştırma yaparak buldukları

1. Problem durumları için proje fikirleri üreterek öğretmenleri rehberliğinde video çekerek (esitimkanlarprojesi@gmail.com)adresine gönderecek.
2. Eşitim Youtube kanalına eklenecek olan videolar oylamaya ve jüri üyelerine sunularak seçilecektir.
3. Seçilen projelere sanal gerçeklik gözlüğü verilecek ve fikirlerini gerçekleştirmeleri için mentorler ile görüşmeleri sağlanacaktır.

YARIŞMA BAŞVURU KOŞULLARI VE SÜREÇ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Prof. Dr. Fuat SEZGİN Fikir Yarışması Başvuru Formu

Son başvuru tarihi: 8 Mart 2019