Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi “Kütüphane ve İnsan” Temalı Fotoğraf Yarışması’na Davet!

Fotoğraf Yarışması
Fotoğraf Yarışması

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi tarafından “Kütüphane ve İnsan” temalı fotoğraf yarışması düzenleniyor. Yarışmaya, ZBEÜ’ne bağlı tüm fakültelerin lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilir.

Yarışmanın Teması:

Yarışmanın teması, kütüphane ortamında insan ve kitap arasındaki etkileşimi yansıtmak. Yarışmaya katılacak fotoğraflar, kütüphanede kitap okuyan, çalışan, araştırma yapan veya farklı aktivitelerde bulunan insanları konu almalıdır.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen kütüphane haftası etkinlikleri çerçevesinde, bu yıl Üniversitemiz öğrencilerinin katılabileceği fotoğraf yarışmasının teması “Kütüphane ve İnsan” olarak belirlenmiştir.

Yarışmaya, öğrenciler üniversitemize ait tüm kampüslerdeki kütüphanelerde çekilmiş fotoğraflar ile katılabileceklerdir. Her katılımcı, en fazla bir fotoğraf ile yarışmaya katılabilir. Yarışmanın jürisi, Zonguldak Fotoğraf Derneği yönetim kurulu üyeleri ve kurumumuzun yetkililerinden oluşacaktır.

Fotoğrafların boyutu en fazla 30×45 cm ebatlarında olacak ve kazanan fotoğraflar sergi için baskıya alınacaktır. Yarışmaya katılan öğrenciler, fotoğraflarının orijinalini ibraz etmek zorundadır. Orijinali olmayan fotoğraflar yarışma dışı kalacaktır. Yarışmada yapay zekâ ile yapılmış fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

Yarışmanın konusu gereği, içinde insan unsuru olan ve farklı kampüslerdeki kütüphane yaşamını konu alan fotoğraflar tercih edilecektir. Fotoğraflarda ışık, renk, kontrast ve kroplama dışında müdahaleler kabul edilmeyecektir.

Yarışmaya katılımcılar, cep telefonu ya da fotoğraf makinesi ile çekilmiş fotoğraflarla katılabilirler. Yarışma, “Kütüphane Haftası” kapsamında düzenlenecek olup, 14 Mart- 25 Nisan tarihleri arasında sonuçlanacaktır. Birinci olan yarışmacıya tablet, ikinci olan yarışmacıya 2000 TL değerinde hediye çeki, üçüncü olan yarışmacıya ise 1000 TL’lik hediye çeki verilecektir. Aynı zamanda sergilemeye hak kazanan 25 fotoğraf, 25 Nisan tarihinden itibaren Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi giriş katında sergilenecektir.

Yarışmayı kazananların ödül töreni, aynı gün sergi açılışında yapılacaktır. Fotoğraf sahibi öğrencilerimiz, Üniversitemize ait yazılı, dijital veya sosyal medya hesaplarında fotoğraflarının reklam amaçlı kullanılmasına izin verecek belgeyi imzalamayı kabul etmiş sayılacak ve fotoğraflarından herhangi bir hak ya da gelir talep etmeyecektir.

Daha fazla bilgi için 291 2772 numaralı telefon üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Not: Fotoğraf gönderileriniz için kütüphaneye bizzat başvuru yapmanız gerekmektedir.

https://w3.beun.edu.tr