PORTREGEN

İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI
Bu Benim Eserim Proje Yarışması

İLİ:İZMİR / KARABAĞLAR

OKUL ADI: Özel İzmir Çağdaş Eğitim İlköğretim Okulu

HAZIRLAYAN ÖĞRENCİ: İrem Yavuz  – Feyza Akyollu

DANIŞMAN ÖĞRETMEN: Sinan Kafalı

PROJE AMACI:
Öyle bir yüz çizeyimki ifadelerimde geometriyi kullanayım. Parelelliği anlatırken güleyim,üzüntümde göz yaşım yuvarlak olsun. Sevgiyi anlatırken çokgenlerimi kullanayım. Ama en önemlisi kendimi anlatırken geometrik şekiller gibi bir bütün olayım.

PROJE HEDEFİ:
ÖĞRENCİLERE ÇOKGENLERİN KAVRATILMASI TEMEL GEOMETRİK KAVRAMLARIN ÖĞRETİLMESİ ÇOKGENLERLE SÜSLEME YAPILMASI

PROJE ÖZETİ:
Cam üzerine çizdiğimiz yüzümüzü bir çokgensel bölge gibi düşündük. Öğrencilerimiz daha sonra yüzün belli bölgelerini belli geometrik şekillerle ifade ettiler. Duygu ve ifadelerimizi yine bu geometrik şekillerle gösterdik. çizdiğimiz çokgenleri ve geometrik şekilleri cam boyası ile boyayarak yüzümüzde güzel bir geometri tablosu oluşturduk.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
Çıkış noktamız görsellik oldu. bireyler nasıl birbirlerini gördüklerinde bir etkileşim oluyorsa bizde gördüğümüz ve dikkatimizi çeken konuları daha iyi öğreniriz. buradan yola çıkarak geometrik şekillerden oluşan bir yüz hayal ettik ve bunu renklendirdiğimizde kalıcı olacağını düşündük. Ortaya bir baş yapıt çıkmadı belki ama arkadaşların rahatça dikkatini çeken ve öğreten bir eser ortaya çıktı. Cam zemin üzerine cam boyaları ile yaptığımız eserin bize maliyeti 25 ytl olmuştur.

İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI
Bu Benim Eserim Proje Yarışması
Proje Yarışması
Bu Benim Eserim
Fen ve Teknoloji Projesi
Matematik Projesi