PLAST EURASIA İSTANBUL 2012

Plastik ve kimya sektörlerinin uluslararası alandaki en verimli pazarlama platformu olan fuarlarımız, sektör temsilcilerine verdiği yeni fırsatlar yaratma sözünü yerine getirdi.

44 ülkeden 1025 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleşen  Plast Eurasia İstanbul 2011 ve Kimya Avrasya 2011 fuarları yurtiçi ve yurtdışından gelen toplam 31.503 nitelikli profesyonel tarafından ziyaret edildi.

Plastik sektörünün yeni pazarlara açılmasında oynadığı etkin rolün yanı sıra, sektörün teknoloji ve makine yatırımına da yön veren PLAST EURASIA İSTANBUL FUARI, 27 – 30 Ekim 2011 tarihleri arasında Kimya Avrasya fuarıyla eş zamanlı olarak toplam 9 salonda, 75,000 m² sergileme alanında gerçekleşti. 44 ülkeden 1025 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile düzenlenen fuarlar katılımcı firmaların beklentilerini başarıyla karşıladı.

Toplam 200 ülkeye ihracat yapan, yıllık ortalama yüzde 13 büyüme gerçekleştiren Türk plastik sektörünün Avrasya Coğrafyası’ndaki en önemli uluslararası ticari etkinliği olan Plast Eurasia İstanbul Fuarı plastik sanayinin gelişim hedeflerine paralel olarak 2011 yılında katılımcı sayısında yüzde 30 oranında bir artış göstermiştir.

Yurtiçi ve yurtdışında yürütülen yoğun tanıtım çalışmaları sonucu plastik ve kimya sektörlerini, her sene olduğu gibi bu sene de nitelikli ziyaretçilerle bir araya getiren Plast Eurasia İstanbul ve Kimya Avrasya Fuarları Türkiye dahil toplam 74 ülkeden gelen 31.503 profesyonel tarafından ziyaret edilerek büyük bir başarıya imza attılar. Geçen fuarlar ile karşılaştırıldığında bu sene Bangladeş, Belarus, Brezilya, Danimarka, Finlandiya, Güney Afrika, Güney Kore, İrlanda, Kongo, Macaristan, Norveç, Tacikistan, Umman olmak üzere toplam 13 yeni ülkeden fuarımıza ilk kez ziyaretçi gelmiştir.

Yurtiçinden ve dünyanın pek çok farklı ülkesinden gelen profesyonel ziyaretçiler ile katılımcı firmaları buluşturan Plast Eurasia İstanbul 2011 ve Kimya Avrasya 2011 fuarları, plastik ve kimya sektörlerinin yeni pazarlara açılmaları ve yeni ticari işbirlikleri geliştirmeleri açısından önemli bir pazarlama zemini oluşturmayı başarmıştır.

PLAST EURASIA İSTANBUL 2012 22. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı TÜYAP tarafından PAGEV  (Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) işbirliği ile 29 Kasım – 2 Aralık 2012 tarihlerinde, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul’da gerçekleşecektir. Fuar hakkında detaylı bilgi edinmek için  www.plasteurasia.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin