Pitch Challenge | 3 Dakikalık Startup Sunum Yarışması

Pitch Challenge
Pitch Challenge

Geometri Melek Yatırım Ağı’nın organizasyonu ile 50 girişim, 20’den fazla yatırımcı ve sektör profesyonelleri 30 Mart Çarşamba günü 09.30-12.30 saatleri arasında Kanyon AVM Cinemaxsimum’da Pitch Challenge’da bir araya geliyor.

 

Pitch Challenge’da 50 girişim, melek yatırımcı ve iş insanlarından oluşan toplam 20 kişilik jüriye üçer dakikalık sunumlarını yapma fırsatı yakalayacak. Gerçekleşen her sunum sonunda jüri üyeleri tüm katılımcılara açık şekilde girişimlere 7 ile 10 arasında bir puan verecek ve soru cevap için ayrıca bir süre ayrılmayacak. Finale kalan iki girişimin sunumları tekrar dinlendikten sonra kazanan girişim Pitch Challenge’ın şampiyonu olacak. Pitch Challenge’da kazanan girişim $1K ödülün sahibi olacak.

 

Etkinlik, potansiyel yatırımcılar ile tanışmak, yeni işbirlikleri geliştirmek isteyen, çalıştığı alan, sektör, bulunduğu aşama fark etmeksizin tüm girişimlere ve halka açık olarak gerçekleşecek.  

 

Pitch Challenge’ta sahnede yer almak isteyen girişimler başvurularını online olarak yapabiliyorlar.

 

Risk sermayesi ve girişim sermayesi yatırımlarını yüksek bütçeli, riskli olarak değerlendiren kurumsal ve bireysel yatırımcıların dahil olduğu, Avrupa ve ABD’de uygulanan Rolling Fund modelini TTK çerçevesinde AŞ statüsünde uygulayan Geometri Melek Yatırım Ağı’nın bugüne kadar 8 yatırımı bulunuyor.

 

Temmuz 2019’da hayata geçen ve erken aşama teknoloji girişimlerinin yatırım turuna dahil olarak $20K yatırım gerçekleştiren Geometri Melek Yatırım Ağı özellikle sağlık, malzeme, finans, kurumsal yazılım ve direk son kullanıcıyı hedefleyen teknoloji girişimlerine odaklanırken mevcut portföyünde sürdürülebilir hayvancılık ve doğal et üzerine çalışmalarını sürdüren Nebyan Doğal, ikinci el ürünlerin değerlemesini ve değişimini sağlayan nakitsiz alışveriş platformu Barty, SuperApp pazaryeri platformu Barakatech, satın alma davranışlarını makine öğrenmesiyle yalın bir şekilde tahmin eden SaaS platformu Enhencer, inme hastaları için geliştirilmiş ev tipi tıbbi cihaz üreticisi ABD merkezli HoustonBionics, bireysel ve kurumsal büyük parça eşya taşıma platformu Octovan, yapay zeka teknolojisinden faydalanarak gayrimenkul fotoğraflarında iyileştirme sağlayan Oda Studio ve glokom hastalığının tedavisini sağlayan giyilebilir tıbbi cihaz GlaucoT girişimleri yer alıyor.

Eş zamanlı olarak yatırım almaya ve yatırım gerçekleştirmeye devam eden Geometri Melek Yatırım Ağı‘nın hedefi erken aşamada yüksek potansiyeli bulunan, ihracata odaklanmış teknoloji girişimlerine yatırım gerçekleştirmeye devam ederken portföyünün gelişmesiyle birlikte 2022 yılında girişim sermayesi yatırım fonu olarak çalışmalarını sürdürmeyi planlıyor.