Pınar İlköğretim Okulu Bilim Şenliği 2011

Ankara ‘daki anaokullarımızın katılımıyla ilk defa düzenlediğimiz “anasınıfı fen ve tabiat Şenliğinde” bilimin ışığı minicik ve gencecik zihinleri aydınlatırken ayrıca şenlik boyunca etkinliklerde kültür yelpazemizin tüm renkleriyle bu herkes rengârenk oldu.

Program açılışında İstanbul’un fethi kutlamaları çerçevesinde programımıza davet edilen mehteran takımı tarihimizin ihtişamlı sayfalarında bizleri enfes bir yolculuğa çıkarırken, suudi arabistan İlköğretim okulu ve pakistan İlköğretim okulu’nun gösterileri ne kadar zengin bir coğrafyada yaşadığımızı bize ispat etti. Katılımcı okullarımızın hazırladığı kafkas balkan yöresi karedeniz ve ege yöresi oyunlarıda herkesi büyüledi. Büyük bir emekle ve gayretle emektar öğretmenlerimizin rehberliğinde hazırlanan ilmi projeler ufkumuzu açarken, kültürümüzün en ehemmiyetli kilometre taşlarından birisi bulunan İstanbul’un fethinin o büyük şanını yeni baştan yaşadık.

Küçük öğrencilerimizin hazırladığı mehteran takımı program açılışımızı yaptı. Arkasından okulumuz tiyatro topluluğunun hazırladığı “fetih ve fatih” adlı tiyatro gösterisiden sonrasında ziyaretçi konuğumuz tarihçi yazar İsmail Çolak fethin ne şekilde yapıldığıyla ilgili bilinmeyen sırları bizlere sundu.

Teknoloji dizayn öğretmenimizin hazırladığı İstanbul’un fethi konulu maket sergisi, görsel sanatlar öğretmenimiz doğrultusundan gerçekleştirilen okulumuzun girişindeki fatih sultan mehmet dekoru ve anasınıfı öğretmenlerimizin hazırladığı keçeden el yapımı çanta, pano ve kutu sergisi büyük beğeni topladı.

Okul bahçesinde açılan şenlik çadırlarda 2 gün boyunca yarışmaların, kermeslerin, kukla gösterilerinin ve eğlenceli etkinliklerin sergilendiği şenliğimiz cumartesi günü anasınıfımızın yılsonu programı ve derhal peşinden katılımcı ziyaretçi okullarımıza hediyeleri takdim edildi.