PhosAgro Yaşam İçin Yeşil Kimya Bursu

PhosAgro/UNESCO/IUPAC Yaşam İçin Yeşil Kimya Bursu

Yaşam için Yeşil Kimya Burs Programı, yeşil kimyanın 12 prensibini ilgilendirecek şekilde yenilikçi araştırma projelerinin uygulanmasının teşviki için genç bilim insanlarına verilmektedir. Kimya veya ilgili diğer alanlarda Doktora (veya denkliği olan başka bir uzmanlık) sahibi, 39 yaşını geçmemiş adaylar burs programına başvurabilirler. Başarılı projeler uluslararası bilim insanlarından oluşan jüri tarafından değerlendirilmektedir. Burslar, 30.000 Amerikan dolarına ulaşan tutarlarda olup, bir sene içerisinde tamamlanabilecek araştırma projelerine verilmektedir.

Genç bilim insanları tarafından yeşil kimya alanındaki PhosAgro/UNESCO/IUPAC burslarına 28 Şubat 2018 tarihine kadar başvuru yapılması mümkündür. Başvuru evraklarının [email protected] e-posta adresine mümkünse tek bir PDF dosyası (referans mektubu ayrı olmalıdır) halinde iletilmesi gerekmektedir. Başvuruda bulunanlar, başvuru evraklarının imzalı bir kopyasını gerekmesi halinde jüriye iletmek üzere bulundurmalıdırlar.

Burs programına ilişkin daha detaylı bilgi, başvuru koşulları ve başvuru evraklarına aşağıdaki adresten erişimin mümkündür.

http://www.unesco.org/new/en/natural-sciences/science-technology/basic-sciences/chemistry/green-chemistry-for-life/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin