Peygamberim(SAV)in Güzel Ahlakı Projesi

8 farklı şehirden 10 öğretmen ve 90 öğrenci tarafından yürütülen “Peygamberim (SAV)in Güzel Ahlakı” eTwinning Projesi kapsamında öğrenciler “Güzel Ahlak” örnekleri sergiliyor ve yaşamlarında bunları uyguluyorlar.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in hayatından ve hadislerinden yola çıkarak öğrencilere yaratıcı, bilimsel düşünmeyi, araştırma yapmayı ve ahlaki değerleri kazandırmayı amaçlayan projede; öğrencilerin günlük hayatlarında ailelerine, akrabalarına, arkadaşlarına, çevresindeki canlı ve cansız tüm varlıklara, doğaya karşı nasıl davranmaları gerektiği hakkında Peygamberimizin hayatından örnekler sunulmuştur.

Öğrencilerin ilgi, yetenek, becerileri ve 21. Yüzyıl gereksinimleri göz önüne alınarak disiplinler arası bir yaklaşımla ilerleyen projede 5 aylık bir çalışma planlanmış olup her ay belirlenen hadis-i şerifler doğrultusunda amaçlanan ahlaki değerlere yönelik çalışmalar yapılmıştır. Her ay belirlenen Web2 aracı kullanılarak da öğrencilerin teknoloji konusunda gelişimi sağlanmıştır.

Temizlik, kişisel bakım, yemek adabı, hasta ziyareti, anneye ve babaya iyilik, yaşlıya hürmet, selamlaşma, oruç, bayramlaşma ve deneyle soru sorma gibi değerler öğrencilerin birbirinden güzel etkinlikleri ile ele alınmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

4 + seventeen =