Performans İnceleme Sentez ve Analiz Yarışması

Doğa Koleji, Türk eğitim sistemine yön vermeye devam ediyor. Yorum gücünüzün, analitik düşünme yetinizin, olay ve durumları neden sonuç ilişkisi içerisinde değerlendirme becerinizin, sentez yapma performansınızın ve akademik başarınızın uluslararası kriterlere göre değerlendirildiğini görmek ister misiniz?

Bugüne kadar öğrencilerin akademik gelişimleri TEOG’da olduğu gibi çoktan seçmeli sorularla hatırlama ve ezber düzeyi ölçüldü. Doğa Koleji ise öğrencilerin akademik gelişimlerini uluslararası geçerliliği olan PISA Ölçme ve Değerlendirme yöntemine göre ölçülüyor. Performans İnceleme Sentez ve Analiz Yarışması’nda çoktan seçmeli, boşluk doldurmalı, eşleştirmeli, doğru – yanlış, kısa cevaplı ve açık uçlu soru türleri kullanılıyor. Böylece öğrencilerin yorum gücü, analitik düşünme yetisi, olay ve durumları neden – sonuç ilişkisi içerisinde değerlendirme becerisi ve sentez yapma düzeyleri ölçülüyor.

Performans İnceleme Sentez ve Analiz Yarışması’na katılmak için tıklayınız.

 

13 Aralık’ta yapılacak uygulamalı yarışmaya online hazırlık yapmak ve 1 yıllık sınırsız VİTAMİN eğitim paketini kazanmak için tıklayınız..
Teknik Destek için webdestek@dogakoleji.com  mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Performans İnceleme Sentez ve Analiz Yarışması

Performans İnceleme Sentez ve Analiz Yarışması 13 Aralık 2014 tarihinde 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıfta eğitim gören öğrencilere yapılacak. Yarışma bütün öğrencilerinin katılımına açık ve ücretsizdir. Yarışmaya başvurular www.dogakoleji.com adresinden online olarak yapılacak ve öğrenciler yarışma sonuçlarını TC Kimlik Numarası ile www.dogakoleji.com adresinden öğrenebilecek. Yarışma sonuç karnesi öğrencilere sınava girdikleri kampüslerden verilecek ve karnede öğrencinin Okuma Becerisi, Matematik Okuryazarlığı, Fen Okuryazarlığı ve Sosyal Bilimler Okuryazarlığı testlerine ait bulunduğu düzey ve bu düzeyin açıklaması yer alacak.

Yarışma Tarihi: 13 Aralık 2014
Son Başvuru Tarihi: 12 Aralık 2014
Saat: 10.00 – 12.00
Yer: Doğa Koleji Kampüsleri

PERFORMANS İNCELEME SENTEZ VE ANALİZ YARIŞMA BAŞVURULARI BAŞLADI!

Performans İnceleme Sentez ve Analiz Yarışması Testleri

Test Alanları Soru Sayısı Süre
Okuma Becerisi 16 30 dakika
Matematik Okuryazarlığı 12 30 dakika
Fen Okuryazarlığı 12 30 dakika
Sosyal Bilimler Okuryazarlığı 12 30 dakika
Toplam 52 120 dakika