Pera 8. Tasarımsal Şeyler Yarışması

Pera 8. Tasarımsal Şeyler Yarışması

Pera Güzel Sanatlar Lisesi olarak, gençlerin hayal gücü ve yaratıcılıklarını geliştirmek, kendilerine özgü tasarımları oluşturmak amacıyla düzenlenen “Tasarımsal Şeyler Yarışması” nın bu yılki konusu ” SANDALYE ” olarak belirlenmiştir.

Yarışma Şartnamesi:
1 – Yarışmaya Pera Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile Tüm Türkiye Genelinde Güzel Sanatlar Lisesinde eğitim gören öğrenciler katılabilirler.
2 – Her öğrenci yaraşmaya en fazla 1 çalışma ile katılabilir.
3 – Yarışmaya katılacak çalışmalar 2017-2018 yılına ait ve daha önce herhangi bir yarışmaya veya sergiye katılmamış olmalıdır.
4 – Son başvuru tarihi 01 Mayıs 2018 olup, bu tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
5 – Dereceye giren ve eserleri sergilenmeye değer bulunan öğrenciler 16 Mayıs 2018 tarihinde www.perafestival.org sitesinde ilan edilecektir.
6 – Sergilenmeye değer bulunan 30 tasarım 06 Haziran – 15 Haziran 2018 tarihlerinde Pera Güzel Sanatlar – Bomonti Yerleşkesi’nde sergilenecektir.
7 – Dereceye giren öğrencilerin ödülleri ve eserleri sergilenmeye değer bulunan öğrencilerin teşekkür belgeleri 06 Haziran 2018 tarihinde Pera Güzel Sanatlar “Pera Bomonti – Sahnesi’nde” düzenlenecek bir törende verilecektir.
8 – Yarışmaya başvurmuş tüm öğrenciler yarışma şartlarını kabul etmiş sayılırlar.

Başvuru Koşulları:
1 – Yarışmaya son başvuru tarihi 2018’dır.
2 – Konu: Pera “Tasarımsal Şeyler Yarışması” ” SANDALYE “.
3 – Yarışmacılar tasarımları yapacakları malzeme seçiminde serbesttirler tasarım için malzemelerden birini/birkaçını seçebilirler.
4 – Tasarımcılar eserlerini 2 adet vesikalık fotoğraflarını ve başvuru formu ile birlikte en geç 2018 tarihine kadar elden ya da posta yoluyla ilan edilen iletişim adresine teslim edilecektir.

http://www.perafestival.org/tasarim_basvurular.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.