PENDİK ÖĞRENCİLER KAYKAY PATEN SCOOTER YARIŞLARI

Efsane Yarışlar Yeniden Başlıyor!

PENDİK KAYKAY-PATEN-SCOOTER YARIŞLARI

PAYDAŞLAR:

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Pendik Kent Konseyi

Yarışma Tarihi: 26 Haziran 2021- Cumartesi

Yarışma Saati: 14.00

Yarışma Yeri: Çamlık Mahallesi, Yahya Kemal Beyatlı Caddesi (UGETAM Karşısı)

SON KAYIT TARİHİ: 24 Haziran 2021

NUMARA VE TİŞÖRT DAĞITIM TARİHLERİ: 10-24 Haziran 2021 Saat: 10.00-19.00

Önemli: Yarışma sıralaması göğüs numarası sırasına göre yapılacaktır.

NUMARA VE TİŞÖRT DAĞITIM YERLERİ:

1. Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi Önü

YARIŞMA ÖDÜLLERİ

Tüm kategorilerde dereceye giren

İlk 4 Kişiye BİSİKLET

5, 6, 7, 8, 9 ve 10. Kişiye ÇANTA VE SULUK

Not: Yarışmaya katılım sağlayan herkese TİŞÖRT, ŞAPKA, HATIRA MADALYASI ve KUMANYA verilecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI

– Halka açık gerçekleştireceğimiz Kaykay, Paten ve Scooter yarışlarında Pendik sınırları içerisinde ikamet etme şartı aranacak olup yarışmalar sosyal mesafe kurallarına uygun olacak şekilde tertip edilecektir.

– Kask ile katılım zorunludur.

– Paten Yarışı, halka açık bir yarış etkinliği olduğu için; tüm kategorilerde yarışmacıların 3x paten ile (Tekerlek boyu, 84 mm üstü olan paten) katılmak yasaktır. Tespit edilmesi halinde yarışmacı diskalifiye edilecektir.

– Yarışma Komitesi tarafından Kaykay , Paten ve Scooter yarışlarında her kategori için minimum katılım 20, maksimum 100 kişi olarak belirlenmiştir. Başvuru sayısı 20’nin altında olan kategorilerde yarışlar gerçekleştirilmeyebilir.

– Yarışma Komitesi tarafından katılımın az olduğu kategorilerde gerektiğinde kız ve erkek kategorilerinde birleştirme yapılabilir ancak birleştirilen kategorilerde derece yapan ilk 2 erkek ile ilk 2 kız yarışmacılara Bisiklet ödülü verilir.

– Yarışma Komitesi tarafından katılımın yoğun olduğu kategorilerdeki yarışmalar gerektiğinde ikiye bölünerek gerçekleştirilebilir.

– Yarışma Komitesi, katılımın az olduğu aynı cinsiyetteki kategorileri gerekli görüldüğü takdirde bir alt yada bir üst yaş grubu ile birleştirebilir.

– Bir yarışmacı, istediği tüm kategorilerdeki yarışa katılabilir. Ancaki her kategori için ayrı kayıt yaptırması ve başvurduğu kategoriye ait yarışma t-shirti ve numarası alması gerekmektedir.

– Tüm kategorilerde, yarışmacının yarışma saatinden 30 dakika önce gelerek, kendi kategorisindeki kayıt çadırında, kayıt ve kontrol işlemini tamamlaması gerekmektedir.