PDR’de iyi örnekler Ödülleri

Psikolojik Danışma ve Rehberlik

PDR’de iyi örnekler Ödülleri

Amacımız

Dünyada gelişmiş ülkelerde Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri varlığı yadsınamaz ve önemi tartışılamaz halde kabul görmektedir. Türk PDR Derneği İstanbul Şubesi olarak PDR hizmetlerinin okul ve kurumlarımızda, kamu ve özel sektörde etkililiğinin artması, konuyla ilgili farkındalığın yükselmesi konusunda çalışmalar yapmaktayız.

“PDR’DE İYİ ÖRNEKLER” çalışmasıyla da; Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise, Özel Eğitim Okul/Kurumları, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri ve üniversitelerin PDR kulüplerindeki etkili uygulamaların kamuoyu ve yetkililer tarafından fark edilmesi, PDR hizmetlerine yönelik duyarlılığın artırılmasını amaçlamaktayız. Düzenlemekte olduğumuz bu etkinlikle ayrıca; PDR’de iyi örneklerin paylaşılmasıyla etkili ve faydalı çalışmaların yaygınlaşmasını da hedeflemekteyiz. Güzelliklerin paylaşıldıkça çoğalacağına inanıyoruz.

Kimler başvurabilir?

Resmi/Özel; Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise, Özel Eğitim Okul/Kurumları ve bu okul/kurumlarda görev yapan PDR çalışanları
Rehberlik ve Araştırma Merkezleri (RAM) ve RAM personelleri
Üniversitelerin PDR Kulüpleri

Detay ve açıklama:

Resmi/Özel Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise, RAM, Özel eğitim okulu/kurumu ve Üniversite PDR kulüplerinden (kişi, ekip, kurum ya da kulüp olarak), başvuru alanları bölümünde iyi örnek oluşturduğuna inandıkları uygulamalarını online olarak yükleyeceklerdir. Uygulamanın daha iyi anlaşılmasını ve değerlendirilmesini sağlamak amacıyla en az bir destekleyici belgenin paylaşılması beklenmektedir. Belgeler (geliştirilen proje çalışmaları, öğrenci çalışmalarından örnekler, fotoğraflar, görsel malzemeler vb.) başvuru esnasında sisteme yüklenecektir.

Türk PDR Derneği İstanbul Şubesi yönetim ve denetleme kurulu üyeleri bu yarışmaya katılamayacaktır.
PDR’de İyi Örnekler için başvurular yalnızca e-başvuru olarak (online başvuru) yapılabilecektir. Posta ya da elektronik posta yoluyla yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
Sadece İstanbul ili sınırları içerisindeki okul ve kurumlardan başvuru alınacaktır. İstanbul’da görev yapan PDR alan çalışanları ve üniversite kulüplerinin başvurusu kabul edilecektir.
Bireysel veya kurumsal olarak birden fazla başvuru yapılabilir. Aday olduğu düşünülen her etkinlik/proje/çalışma için ayrı ayrı başvuru yapılması gerekmektedir.

Ödül Kategorileri:

Kategori: Okul Öncesi PDR uygulama örneği,
Kategori: İlkokul PDR uygulama örneği,
Kategori: Ortaokullarda PDR uygulama örneği,
Kategori: Liselerde PDR uygulama örneği,
Kategori: Özel eğitim kurumlarında PDR uygulama örneği,
Kategori: Üniversite öğrenci kulüplerinde PDR uygulama örneği,
Kategori: RAM’larda PDR uygulama örneği

Ödüller:

Toplamda 7 kategoride olmak üzere tüm kategori birincilerine aşağıda yer alan ödüller verilecektir.

PDR İyi Örnekler Kategori Birinciliği Plaketi
500 TL değerinde 10 kitaptan oluşan PDR Kitap Seti
200 TL değerinde Düşünme Becerileri Seti (2-12 yaş aralığı için)
100 TL değerinde Rush Hour Zeka Oyunu
50 TL değerinde 1 adet Model Uçak Maketi
25 TL değerinde 1 adet Tangram
300 TL değerinde Bilgi Üniversitesi Bilgi Yayınlarından Hediye Çeki
Türk PDR İstanbul Şubesinin tümz etkinliklerinde 1 sene süresince dernek yönetimince belirlenecek 1 eğitime ÜCRETSİZ diğer etkinliklere % 75 indirimli katılım hakkı. (kurumsal katılımda eğitim hakkı 3 kişi ile sınırlıdır.)
Yukarıdaki ödüller kesinleşen ödüllerdir. Sponsorlarla yapılacak görüşmeler neticesinde ödüllere eklemeler olabilir.

Ödül Töreni
27 Mart 2018 PDR ZİRVESİ
Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi Ana Salon

Başvuru İçin Son tarih: 20 Mart 2018