Patent Konulu Ödüllü Makale Yarışması

Adres Patent “iPad Ödüllü; Makale Yarışması” düzenliyor.
Adres Patent; Türkiye Patent Harekâtı etkinliği kapsamında 01 Ocak 2011 tarihinde başlayacak olan “Ödüllü Makale Yarışması” düzenliyor. Makale yarışması; “Patentin Önemi”; “Patent Yapanların Kazançları”; “Patentlerin Ülke Kalkınmasına Etkisi”;  “Buluş Nasıl Yapılır”; Buluşların Arttırılması”; “Patentle İlgili Başarı Hikayeleri” konularını içeriyor.

01 Ocak 2011 Tarihinde başlayacak olan yarışmada son katılın 31 Mart 2011 olacak. Yarışmada dereceye giren yarışmacılara ödülleri 26 Nisan  2011 Tarihinde Dünya Fikri Mülkiyet Gününde düzenlenen törenle verilecek. Ayrıca yarışmaya katılan tüm makaleler www.patentakademisi.com ve Adres Patent’ in sektörel ve bölgesel portallarında yayınlanacak.

Yarışma ile ilgili değerlendirme şu şekilde olacak: Yayınlanan makalelerin okunma (tıklanma) sayıları; Makalelerin facebook, twitter vb.sosyal medyalarda yer alma sayıları; Arama motorlarında bulunma sayıları gibi parametreler üzerinden yapılacak. Yarışmayla ilgili detaylı bilgiyi www.adrespatent.com ve www.patentakademisi.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

MAKALE KONULARI:
1. Patentin önemi?;
2. Patent yapan insanların kazançları?
3. Patentin ülke kalkınmasına etkisi?
4. Buluş nasıl yapılır?
5. Türkiye’deki buluş sayısını artırmak için neler yapılabilir?
6. Üniversite de alınan eğitim buluşçu olmak için yeterli mi?
7. Patentin işsizliği önlemeye katkısı nasıl olabilir?
8. Patent konusunda herhangi bir konu üzerine de makale yazılabilir veya patentle ilgili konuda bir firmayla ya da bir öğretim görevlisi ile bir röportaj da yapılabilir.
KİMLER KATILMALI:
Tüm Üniversite Öğrencileri; Yüksek Lisans Öğrencileri; Blog Yazarları; Patent Sahipleri; Üretim Firmaları; Ar-ge – Inovasyon – Patent Konusuna İlgi Duyan ve Yazmayı Seven Herkes Katılabilir.

YARIŞMA SÜRESİ:
Yarışma başlangıç tarihi : 01 Ocak 2011
Yarışma bitiş tarihi  : 31 Mart 2011
Ödül Tarihi : 26 Nisan 2011 Dünya Fikri Mülkiyet Günü