PASSWORD OF FREE WINGS PROJESİNDE GİF TASARLIYORUZ

Amasya Yeşilırmak Ortaokulu 5. Sınıf öğrencileri Türkçe öğretmeni Adeviye Alcıl rehberliğinde, çoklu zeka kuramının derslere bütünleşmesini sağlamak amacıyla Password of Free Wings adlı eTwinning projesine katıldılar.

Her bireyin kendine özgü bir öğrenme yöntemi vardır. Sahip oldukları zeka türüne göre bazılarımız dinleyerek, bazılarımız sürece katılarak, bazılarımız ise düşünerek, araştırarak ve analiz ederek daha iyi öğrenir. Ebeveynlerin ve eğitimcilerin görevi, çocuğun güçlü olduğu öğrenme yöntemini keşfetmek ve uygun araçlarla etkili öğrenmeyi sağlamaktır. Bu projede, öğrencilerimizin beş tema ile problem durumlarına çözüm arama ve bulma becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Öğrencilerimize sunulan beş problem durumu, ortak çalışma ve karma ülke ekipleri aracılığıyla organize edilecektir.

Öğrencilerimiz brushNinja ile özgün gifler tasarlamak için kolları sıvadılar.Öğrenciler çalışma hakkında bilgilendirildiler.Okulumuz z-kütüphanesinde öğrencilerimiz gifler tasarladılar.İnternetin ,Bilgisayarın sadece bir eğlence aracı olmadığını araştırma ve çalışmalarda da kullanılabileceğini eğlenceli bir şekilde deneyimlemiş oldular.

bd9c4a341 opt