Password of Free Wings

eTwinning projesi
eTwinning projesi

Amasya Yeşilırmak Ortaokulu 5. Sınıf öğrencileri Türkçe öğretmeni Adeviye Alcıl rehberliğinde, çoklu zeka kuramının derslere bütünleşmesini sağlamak amacıyla Password of Free Wings adlı eTwinning projesine katıldılar.

Her bireyin kendine özgü bir öğrenme yöntemi vardır. Sahip oldukları zeka türüne göre bazılarımız dinleyerek, bazılarımız sürece katılarak, bazılarımız ise düşünerek, araştırarak ve analiz ederek daha iyi öğrenir. Ebeveynlerin ve eğitimcilerin görevi, çocuğun güçlü olduğu öğrenme yöntemini keşfetmek ve uygun araçlarla etkili öğrenmeyi sağlamaktır. Bu projede, öğrencilerimizin beş tema ile problem durumlarına çözüm arama ve bulma becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Öğrencilerimize sunulan beş problem durumu, ortak çalışma ve karma ülke ekipleri aracılığıyla organize edilecektir.

Eskişehir’den Dilek Emir ve Azerbaycan’dan  Arzu Aliyeva yöneticiliğinde 9 ülkeden 24 öğretmenin katılımıyla yürütülen uluslararası eTwinning projesi Password of Free Wings, Çoklu Zeka Kuramı’na dayanan etkinliklerle devam ediyor. Öğrencilerin tüm duyularına hitap ederek kalıcı öğrenmeyi sağlamak projemizin en önemli amaçlarındandır. Öğrencilerde görsel(uzamsal)zeka, sözel(dilsel) zeka, mantıksal(matematiksel) zeka, müziksel (ritmik) zeka, bedensel (kinestetik) zeka, sosyal zeka, içsel zeka, doğa zekası ve varoluşsal zekayı geliştirecek bir dizi aktiviteler planlanıp yürütülecektir. Bu kapsamda karışık ülke takımlarıyla çalışarak  işbirliği esasında ilerlemek amacındayız. Proje etkinliklerinin tamamlanması sonucunda öğrencilerimizin beş tema ve sekiz anahtar yetkinlik kazanmalarını hedefliyoruz. Öğrencilerimizin kendi yetkinliklerinin farkına varmalarının kariyer planlaması noktasında olumlu olacağını düşünüyor  ve bu amaçla çalışmalarımıza titizlikle devam ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin