Paramı Yönetebiliyorum Eğitmen Eğitimi

Paramı Yönetebiliyorum Projesi Yeni Yılın İlk Eğitmen Eğitimini Karadeniz Bölgesi’nde Samsun’da 13-17 Şubat 2013 tarihlerinde gerçekleştiriyor.

T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Visa Europe ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği gençler arasında finansal bilinci geliştirerek sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla bir araya gelerek “Paramı Yönetebiliyorum Projesi”ni hazırlamıştır. Projenin hedefi, kademeli olarak toplumda 15-30 yaş diliminde tüm gençlere erişecek yaygın eğitim programları hazırlamak ve bunları hayata geçirmektir. Proje kapsamındaki gönüllü eğitmenlerin akran eğitim modeli ile yürüttüğü etkinlikler Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinde gerçekleşmektedir.

Karadeniz Bölgesi’ne yönelik olarak gerçekleştirilecek Paramı Yönetebiliyorum “Eğitmen Eğitimi”, 13-17 Şubat 2013 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilecektir. Eğitim, projemizin eğitmenleri arasından Master Eğitmen olarak seçilmiş ve yetiştirilmiş gönüllü master eğitmenlerimiz tarafından verilecektir. Eğitimi başarıyla tamamlayan adaylar, eğitim sonunda Katılım Belgelerini alacaklar. İlk eğitimlerini başarıyla verdiklerinde Eğitmen Belgesini alarak proje kapsamındaki eğitmenler arasına katılacaklardır.

Eğitmen olmaya hak kazanan kişilerden eğitimi aldıkları tarihten itibaren 2 ay içerisinde eğitimi diğer gençlere ulaştırmaları ve bir yıl içerisinde aldıkları eğitimi en az 150 kişiye ulaştırmaları beklenmektedir.

Not: Konaklama, yemek ve yol ödemeleri proje tarafından karşılanacaktır. Detaylar katılımcılarla paylaşılacaktır.

Eğitmen olmak için başvuran kişilerin:
-Karadeniz ve civar illerde yaşayan,
-15 – 30 yaşı arası,
-Eğitimleri vermeye zaman ayırabilecek,
-Eğitimlerin duyurulması ve düzenlenmesi konusunda çalışmaları üstlenecek kişiler olması gerekmektedir.

Eğitmen eğitimine son başvuru tarihi 8 Şubat 2013’tür. Başvuru için https://secure.jotformpro.com/form/30292746094962 bu linkteki formu doldurmanız yeterli olacaktır. Herhangi bir sorunuz için [email protected] adresine email atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin