Pankreas Kanserlerinde Yeni Ufuklar

Değerli Meslektaşlarım;

Sizleri 6 Şubat 2015 tarihinde Medipol Üniversite Hastanesi’nde düzenlediğimiz, ‘Pankreas Kanserlerinde Yeni Ufuklar’ konulu sempozyumda ağırlayacak olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Günümüzde, teknolojik gelişmeler, tarama programları ve tanı yöntemlerindeki yeni gelişmeler nedeniyle pankreas kanserlerinin sayısında göreceli bir artış gözlemlendiği gibi, cerrahi ve onkolojik tedavisinde de yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır. Bu artan görülme sıklığı pankreas kanseri tanı ve tedavisinde rol alan tıp disiplinlerinin daha fazla işbirliği yapma ihtiyacını da gündeme getirmektedir. Biz de, böyle bir sempozyum düzenleyerek, gerek ülkemizin çeşitli yerlerinden gerekse uluslararası alanda pankreas kanseri ve tedavisi üzerinde çalışmalarıyla tanınmış değerli meslektaşlarımızla bir araya gelmek, kanserin tanı ve tedavisine yönelik bilgilerimizi güncellemek, deneyimlerimizi paylaşmak, klinik sorunları tartışıp uygun yaklaşımları belirlemek istedik.

Bu sempozyumda; pankreas kanserlerinin patolojik ve radyolojik değerlendirilmesindeki gelişmeleri, gastroenterolojik değerlendirilmesi ve tedavisi kadar cerrahi tedavisindeki yeni yöntemleri, endoskopik, laparoskopik, robotik yaklaşımları ve paradigmalarını ele alıp tartışmayı, ameliyathaneden canlı yayınla interaktif tartışmalar yaparak cerrahi radikal yaklaşımları irdelemeyi, medikal ve radyasyon onkolojisi açısından gelişmeleri paylaşmayı planladık.

Bu amaçla; Genel Cerrahi, Gastroenteroloji, Medikal ve Radyasyon Onkolojisi, Radyoloji, Patoloji, İmmünoloji branşlarında görev yapan, bu konuya ilgi duyan, eğitimine uzmanlık öğrencisi olarak devam eden tüm meslektaşlarımızı davet ediyor, katılımınızı bekliyoruz.

Varlığınızla zenginleştireceğiniz, Pankreas Kanserlerinde Yeni Ufuklar Sempozyumunda sizlerle birlikte olmaktan onur duyacağız.

Prof. Dr. Akif TAN

http://www.medipolpankreaskanseri.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.