Panik Yok, Hadi Talk isimli İngilizce Bilgi Yarışması

Yabancı Dil Kursları Eğitime Destek ve Yardımlaşma Derneğinin, Türkiye geneli tüm resmi – özel ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik; öğrencilerin yabancı dil becerilerini uygun konuşma ortamları sağlayarak daha çok konuşma pratiği ile geliştirmek amacıyla Panik Yok, Hadi Talk isimli “İngilizce Bilgi Yarışması” düzenlemektedir.

Son Başvuru Tarihi
01 Ekim 2019 tarihinden itibaren okul müdürlüklerinden alınacak talepler doğrultusunda belirlenecektir.

Yabancı Dil Kursları Eğitime Destek ve Yardımlaşma Derneği (YABEDER) olarak ülkemizde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine okullarda öğrendikleri İngilizce eğitimlerinin daha çok pratik yaparak doğal ortamlarda pekiştirilmesine destek sağlamak istemekteyiz. Bu sebeple ilkokul ve ortaokul öğrencilerini kapsayan, öğrencilerin 4 becerilerini (okuma, konuşma, dinleme, yazma) değerlendireceğimiz bir bilgi yarışması yapmak istiyoruz. Biliyoruz ki çocuklarımız yabancı dillerini rahat konuşmayı küçük yaşta becerebilirlerse, hem kendi gelecekleri için hem de ülkemiz için kendilerini global düzeyde daha rahat ifade ederek tanıtabileceklerdir. Dernek bünyemizde bulunan İngilizce öğretmenlerimiz ve yabancı uyruklu ve yine İngilizce öğretmeni olan üyelerimiz ile bu yarışmayı yapacağız. Yarışmada başarılı olan ilk 100 kişiye ücretsiz İngilizce eğitim seti materyali ve ücretsiz İngilizce kursu sağlayacağız. Ayrıca bu yarışmaya katılan tüm katılımcılara da %80 İngilizce kurs bursu ve %30 İngilizce eğitim seti materyal bursu sağlayacağız.İlgili genelgede de belirtildiği gibi etkinlikte hiçbir ticari amaç güdülmemektedir. Bu etkinliğimizi şu anda sponsorluk anlaşmalarını yapmış olduğumuz Kırşehir, Malatya, Aydın illerimizde gerçekleştireceğiz ancak yeni illerde sponsorluk görüşmelerimizi olumlu sonuçlandırdıkça daha çok öğrencimize destek sağlamayı hedeflemekteyiz. Hâlihazırda sponsorluk anlaşması yaptığımız illerde 300 kişiye ücretsiz materyaller ve İngilizce kursu, 5.000’den fazla öğrencimize de indirim bursları sağlayacağız. Amacımız 2019-2020 eğitim öğretim yılında 20.000’den fazla öğrencimizi bu imkânlardan yararlandırmaktır. YABEDER olarak Ahi Kalkınma Ajansı ile de birlikte yürüttüğümüz eğitime destek faaliyetlerimizin de olduğunu belirtmekten mutluluk duyarız.

Yarışmamız iki aşamalı yapılacaktır. Tüm ilkokul ve ortaokullarda yazılı sınav yapılarak başlayacaktır. Yarışmaya katılım tamamen ücretsizdir. Yarışma Eylül 2019 ayı içinde yarışma yapılacak İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından tüm ilkokul ve ortaokullara yarışma hakkında yazılı bilgilendirmesi sonrasında, 1 Ekim 2019 tarihi itibariyle ilkokul ve ortaokul idaresinden randevu alınarak Yabeder’in hazır edeceği bir konferans veya toplantı salonunda velilerin de katılımı ile yazılı sınavlar yapılacaktır. Yazılı sınav randevulları il genelinde aynı sınıftaki öğrenciler için ayrı ayrı alınacaktır(Tüm 3. Sınıflar, Tüm 4. Sınıflar gibi). Yazılı sınav bittikten sonra oturuma bir mola verilecektir ve öğrenciler küçük gruplar halinde sözlü sınava alınacaklardır.

ÖDÜLLER
1- Her il için yarışmaya katılan toplam öğrenciler arasından başarılı olan ilk 100 kişiye ücretsiz İngilizce eğitimi ve İngilizce eğitim seti hediye edilecektir.
2- Yarışmaya katılan tüm öğrencilere %80 İngilizce Kurs Bursu hediye edilecektir.
3- Yarışmaya katılan tüm öğrencilere %30 İngilizce Eğitim Seti Materyal Bursu hediye edilecektir.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Yabancı Dil Kursları Eğitime Destek
ve Yardımlaşma Derneği (YABEDER) Arasında Panik Yok, Hadi Talk Bilgi Yarışması
Konularını İçeren ŞARTNAMEDİR.

1- Projenin Adı : PANİK YOK, HADİ TALK – İNGİLİZCENİN KONUŞMA BECERİSİNE DESTEK PROJESİ

2- Konusu : İlkokul ve ortaokul öğrencilerimizin yabancı dil becerilerine göre başarı gösteren
ilk 100 kişiye ücretsiz İngilizce eğitim seti materyalleri ve ücretsiz İngilizce kursu sağlanan ayrıca bu yarışmaya katılan tüm öğrencilere %80 İngilizce kurs bursu ve %30 İngilizce eğitim seti materyal bursu sağlanan yarışmadır.

3- Süresi : 1 Yıl.

4- Alanı : Türkiye Geneli.

5- Kapsamı : Tüm resmî ve özel ilkokul ve ortaokullar.

6- Amacı : Ülkemizdeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin yabancı dil becerilerini uygun
konuşma ortamlarının sağlanarak daha çok konuşma pratiği ile geliştirmek, niteliklerini artırmak, ekonomik zorlukları nedeniyle daha kapsamlı yabancı dil setleri ve eğitimi alamayan öğrencilere imkân sağlamak, özgüvenlerini arttırmaya yardımcı olarak eğitim sonunda katılım belgesi almalarını sağlamaktır.

7- Strateji : a) Valilik, Kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüklerinin kontrolü dâhilinde ,
İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından bilgilendirilen tüm resmî ve özel okul öğrencilerinin yarışmaya katılımının sağlanması,
b) İngilizce öğrenimine yeteneği olan öğrencilerin belirlenmesi amacıyla okullarda okul idaresince belirlenecek tarih ve saatte yarışmanın yapılması.

8- YAPILACAK FAALİYETLER:
a) Sponsor anlaşmaları yapılmış ve yapılacak olan her il ve ilçede Panik Yok, Hadi Talk bilgi yarışması düzenlenilecek. Bu kapsamda öğrencilere yarışma esnasında yazılı formlar doldurulacaktır bu tamamen yarışma içindir ve hiçbir öğrencinin iletişim bilgisi alınmayacaktır.
b) Bu yarışmada başarı sağlayan ilk 100 kişiye ücretsiz İngilizce eğitim seti materyalleri ve ücretsiz İngilizce kurs bursu verilecek. Bu bursları kazananlar İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bildirilecek hakları yerel medya eşliğinde dernek merkezinde düzenlenecek olan etkinlikle teslim edilecektir. 
c) Bu yarışmaya katılan tüm öğrencilere %80 İngilizce kurs bursu ve %30 İngilizce eğitim seti materyali bursu verilecektir.
d) Öğrenciler alacakları kursta konuşma ağırlıklı dil eğitimi alacaklardır ve dernek üyesi yabancı uyruklu İngilizce öğretmenleri bu eğitimin denetimini ve desteğini sağlayacaklardır.
e) Yarışmaya katılan öğrencilerin ve sonrasında velilerin yarışma ile ilgili tüm merak ettiklerini açıklayan YABEDER tarafından hazırlanacak olan bir broşür yarışma esnasında yarışmacılara teslim edilecektir.

9- Yarışma esnasında öğrencilere hiç bir ticari faaliyette bulunulmayacaktır ve iletişim bilgisi alınmayacaktır.

10- Yarışmaya katılmak ve sonrasında elde ettikleri haklarını kullanmak tamamen gönüllük esasına dayalıdır.

Adres : Medrese Mh Melikgazi Cd No 3/2
Merkez KIRŞEHİR

mail: yabederkirsehir@gmail.com