“Pandemide Çocuk Olmak” Öğrenci Yarışması

Pandemide Çocuk
Pandemide Çocuk Olmak

Oyun arkadaşın; belki yalnızca senin bildiğin hayali bir karakter, belki sevdiğin bir hayvan, belki de sınıf arkadaşın… Oyun arkadaşını bize tanıt! Boyunu, kilosunu, neler yapmayı sevdiğini ve beraberken neler yaptığınızı yazı ve resimlerle anlat!

Ona uygun bir yaşam alanı tasarla! Oyun ark-adaşın için tasarladığın mekanı; maket, kolaj, rölyef, resim ve benzeri tekniklerle oluştur! Tasarım fotoğraflanıp, en fazla 4 fotoğraf ile; [email protected] adresine mail at ! (Yaparken geri dönüşümlü malzemelerden yararlan!)
Unutma, tasarlarken dilediğin kadar özgürsün!
Yaptıklarını 1 Mart 2021’e kadar e-posta ne gönder!

‘Pandemide Çocuk Olmak’ yarışması ile amaçlanan öncelikle; çocukların yaratıcılıklarının ve tasarım becerilerinin gelişmesinin sağlanması, güzel sanatların teşviki ve etik değerlerin yerleşmesi amaçlanmaktadır. Tasarımlarda geri dönüşümlü malzeme kullanımının istenmesiyle, çevre bilinci konusunda bir farkındalık kazandırmak hedeflenmiştir.

Yarışmanın Şekli
‘Pandemide Çocuk Olmak’ yarışması Bursa ili sınırları içerisinde bulunan tüm okullara açık bir öğrenci yarışmasıdır.

Yarışmaya Katılım Koşulları

Yarışmaya katılacakların aşağıdaki koşulları yerine getirmesi gerekmektedir:

Yarışmaya sadece ilkokul 1-2-3 ve 4. sınıf öğrencileri katılabilir. Her öğrenci yarışmaya sadece bir eser ile katılabilir.

Yarışmaya katılmak amacıyla teslim edilen eserlerden yararlanma hakkı TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi’ne aittir ve yarışmaya katılarak bu koşul kabul edilmiş olunur. TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi gerek gördüğü taktirde bu eserleri ve/veya fotoğraflarını yayınlarında ve açacağı sergilerde kullanma hakkına sahiptir.

Yarışmacılardan İstenilenler

Yazı ve/veya Resimler

Yarışmaya katılan öğrencilerden; somut ya da soyut bir oyun arkadaşı belirlemeleri ve bu oyun arkadaşlarını tarif etmeleri beklenmektedir. En fazla 4 adet A4 boyutunda kağıda yazı ve/veya resimler ile oyun arkadaşlarını ve bu arkadaşları için tasarladıkları mekanı anlatmaları istenilmektedir. Resimlerde kullanılacak teknik serbesttir.

Tasarımların Teslim Yeri ve Şartları

Hazırlanan maketin ve A4 kağıtların son teslim tarihi 01 Mart 2021 Pazartesi günü saat 17.00’dir. Teslimler TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi (Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi, Odunluk Mahallesi, Akademi Caddesi No: 8 A/3, 16110 Nilüfer, BURSA) adresine elden teslim edilebileceği gibi posta ya da kargo yolu ile de yapılabilir.

Okullar adına toplu olarak teslim yapılabilecektir.

Posta ya da kargo gönderimlerinde gecikme ihtimaline karşı 0224 453 56 00 / 4 numaralı telefona, 0224 453 56 01 numaralı fax ya da [email protected] adresine e-posta ile önceden bilgi verilebilir. Posta ve Kargo yoluyla yapılan gönderimlerde yaşanabilecek olan sorunlardan TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi sorumlu değildir.

Teslim edilen A4’lerin arkalarına katılan öğrencinin adı, soyadı, okulu, sınıfı ve telefon numarası mutlaka yazılmalıdır.

Değerlendirme Şekli

Kazananlar Mimarlar Odası Bursa Şubesi internet sitesi (www.bursamimar.org.tr) üzerinden jüri değerlendirmesine göre ilan edilecektir.

Ödüller
1. olan öğrenciye -10 inch tablet
2. olan öğrenciye – 16 jant bisiklet
3. olan öğrenciye – Mimari seri oyun bloğu

Ayrıca 10 öğrenciye – Sergileme ödülü olarak kitap + kuru boya seti verilecektir.

Ödül Töreni
Pandemi koşullarına göre tarih ilan edilecektir.

İletişim
Adres: TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi, Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi, Odunluk Mahallesi, Akademi Caddesi No: 8 A/3, 16110 Nilüfer, BURSA

Tel: 0224 453 56 00 / 4

Fax: 0224 453 56 01

E-posta: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

12 − three =