Pandemi Öyküleri Yarışması

Pandemi Yarışması
Pandemi Öyküleri Yarışması

Bursa Tabip Odası, 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında, pandemi döneminde duygulandıran, düşündüren ve dünyaya yeni bir bakış açısıyla bakmamızı sağlayan öykülerin yer alacağı bir yarışma başlatıyor. Herkese açık olan yarışmaya başvurular 20 Şubat 2021’e kadar devam edecek. Sonuçlar ise 10 Mart 2021 tarihinde açıklanacak.

BURSA TABİP ODASI 14 MART 2021 TIP BAYRAMI

ÖYKÜ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1-AMAÇ

14 Mart Tıp Bayramı Etkinlikleri kapsamında; dünyayı sallayan, silkeleyen, uyaran pandemiyle, başta sağlık çalışanları olmak üzere, tüm insanlık birlikte mücadele ederken, bizi duygulandıran, düşündüren, insana, dünyaya ve sağlığa yeni bir bakış yaratan öykülerle sağlık kavramını çoğaltmak.

2-KAPSAM

“14 Mart Tıp Bayramı Öykü yarışması” Bursa Tabip Odası tarafından düzenlenir. Yarışmanın organizasyonundan ve başvuru sürecinden Bursa Tabip Odası Kültür-Sanat ve Spor Komisyonu sorumludur.

3-YARIŞMANIN TÜRÜ

Öykü

4-KONU

Pandemi

5-KATILIM KOŞULLARI

Yarışma Türkiye çapındadır.
Başvuru bir öykü ile olmalıdır. Bu öyküler daha önce yayımlanmamış ve ödül almamış olmalıdır.
Yarışma herkese açıktır.
Seçici Kurul üyelerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.
Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son teslim tarihinden sonra gönderilen öyküler değerlendirmeye alınmaz.
Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin öykünün telif hakkı konusunda sav ve dilekleri olması durumunda öykü yazarı, uğrayacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.
Katılımcılar yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır.
Seçici kurulun yayımlamaya değer bulduğu öyküleri Bursa Tabip Odası kitap haline getirebilir.
6-YARIŞMAYA GÖNDERİLECEK ESERLERDE ARANACAK KOŞULLAR

Öykü Türkçe yazılmalıdır, çeviri öyküler yarışma dışı tutulacaktır. Öyküler Türk dilinin özgünlüğü korunarak yazılmalı ve en fazla A4 boyutlarında 5 sayfa olmalıdır.
Yarışmaya katılacak öyküler; normal sayfa (A4) boyutunda, 12 punto, 1,5 aralık bilgisayar oylumunda hazırlanarak 5 kopya halinde çıktı alınmalı, bununla birlikte bir CD’ye kaydedilip hepsi birlikte bir zarfın içine konulmalıdır. Zarfın üzerine asla isim yazılmamalı yalnızca sol üst köşesinde katılımcının belirleyeceği yarışma kodu yazılmalıdır (Yarışma kodu üç harf ile üç rakamdan ibarettir. Örneğin: ABC123, FDG456, HBG380 gibi).
Kısa özyaşam bilgisi ADRES ve İSİMLERİNİN OLMADIĞI, Yarışma kodunun olduğu kapalı bir zarfa konulmalı.
Yarışmacılar, yarışmayla ilgili BAŞVURU FORMU’nu doldurup imzalayacaktır. Başvuru formu; Bursa Tabip Odası’nın https://www.bto.org.tr adresinden bilgisayar çıktısı olarak temin edilebilir.
Yarışmacılar doldurdukları Başvuru Formu’nu ADRES ve İSİMLERİNİN OLMADIĞI, Yarışma kodunun olduğu bir zarfın içine koymalıdır.
Yarışmaya katılacak 5 kopya üzerinde yazarına ait yarışma kodundan başka belirti olmayacaktır. Bu 5 kopya öyküyle birlikte Başvuru Formunu ve Özyaşam bilgilerini içeren zarfları(üç ayrı zarf), başka büyük bir zarf içine koyarak kargoyla göndereceklerdir.
7-TAKVİM

Başvuru kabul tarihleri: 20 ŞUBAT 2021’e kadar

Sonuçların ilan tarihi: 10 MART 2021

Ödüle layık bulunan öyküler, https://www.bto.org.tr Adresinden duyurulacaktır.

8-ÖDÜLLER

Ödülü kazanan yapıtlar ve yayımlanmaya değer görülenler çıkarılabilecek öykü seçkisinde yer alabilir. Yarışmada ilk 3 dereceye giren katılımcılara Bursa Tabip Odası’nın anmalığı (plaketi) armağan edilecektir. Seçici kurul gerek görürse özel ödül de verebilir.

9-SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

Engin Demiriz

Gönül Malat

Ömer Levent Soydinç

Dilek A. Yeğin

Şule Akköse Aydın

10-BAŞVURU

Bursa Tabip Odası Akademik Odalar Yerleşkesi Odunluk Mh. Akademi Cad. No:8 A2 Blok K:2 Nilüfer/BURSA adresine elden yada kargo gönderimi ile yapılacaktır. İletişim numaraları

Telefon: 0 224 453 52 10 E-posta: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

three × one =