“Pandemi, Covid 19” Uluslararası Karikatür Yarışması

Karikatür Yarışması

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
2. ULUSLARARASI KARİKATÜR YARIŞMASI
ŞARTNAMESİ

KONU: PANDEMİ, COVİD-19

KATILIM KOŞULLARI
1. Yarışma ulusal ve uluslararası düzeyde düzenlenmiş olup amatör, profesyonel tüm dünya karikatürcülerine açıktır.

2. Genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren, siyasi amaca hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren karikatürler yarışma dışı kalacaktır.

3. Seçici kurul üyeleri yakınları yarışmaya katılamazlar.

4. Çizim tekniği serbesttir. Yarışmacıların katılım formunu doldurması zorunludur.

5. Yarışmaya katılım sadece mail yoluyladır. Karikatür boyutları en az A4 ( 21 x 29.7 cm ) en fazla A3 ( 29.7 x 42 cm ) ve 300 dpi çözünürlükte ve jpg formatında olmalıdır.

6. Gönderilecek karikatürler daha önce hiçbir ulusal ve uluslararası yarışmada ödül almamış olmalıdır. Seçici kurulun aynı ya da benzer saydığı veya başka bir karikatürcüye ait olduğunu belirlediği karikatürler değerlendirilmeyecektir.

7. Yarışmacılar karikatürleriyle birlikte kısa özgeçmişlerini karikatürlerine eklemelidir.

8. Yarışmacılar en fazla 5 (beş) adet karikatür gönderebilirler.

9. 18 yaş altı katılımcıların başvurularına nüfus cüzdanı fotokopisi eklemeleri gerekmektedir.

10. Karikatürler en geç 21 Mayıs 2021 Pazertesi Günü mesai bitimine kadar “Muğla Büyükşehir Belediyesi 2. Uluslararası Karikatür Yarışması’’ başlığı ile sanatçının adı, soyadı, Şehir ve Ülkesi yazılarak, [email protected] adresine gönderilmelidir.

11. Yarışmada sadece derceye giren ve 18 yaş altı kategorisinde ödül kazanan yarışmacıların şahsına ait ulaşım (otobüs veya uçak), konaklama ve ağırlama masrafları Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır. (Yarışmacıların beraberinde getirecekleri misafirlerin masrafları kendilerine ait olacaktır.) 18 yaş altı ödül kazanan katılımcılarımızın ve velisi olan bir kişinin konaklama ve ulaşım masrafları karşılanacaktır.

12. Para ödülü kazanan yarışmacıların ödüllerini almaya gelmedikleri takdirde tarafımıza ulaştırdıkları banka IBAN numarasına havale yapılacaktır. Hak sahibi, IBAN numarası ile birlikte istenen evrakları eksiksiz doldurmak ve imzalamak zorundadır. Hak sahibi IBAN numarasını bildirmemesi durumunda ödül bedeli, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 1 yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb herhangi bir talebi olamaz.

13. Yarışmaya gönderilen karikatürler geri gönderilmeyecektir. Dereceye giren veya girmeyen karikatürler Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kültürel amaçlı kullanılabilecek veya yayınlanabilecektir. Yarışmaya gönderilen karikatürler içerisinden, jüri tarafından seçilen ve sergilenmeye değer görülen eserler Muğla Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenecek olan bir albümde toplanacaktır. Bu albümler yalnızca yarışmada dereceye giren ve düzenlenen albümde eseri yayınlanan katılımcılara gönderilecektir.

14. Yarışma sonunda ödül, mansiyon kazanan, sergilenme ve albüme girmeye hak kazanan eserler üzerinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 21’inci maddesinde tanımlanan işleme, 22’nci maddesinde tanımlanan çoğaltma, 23’üncü maddesinde tanımlanan yayma, 24’üncü maddesinde tanımlanan temsil ve 25’inci maddesinde tanımlanan işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim mali hakları eser sahibi ile birlikte süresiz olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait olacaktır. Muğla Büyükşehir Belediyesi bu haklar çerçevesinde eseri, süresiz olarak, Türkiye içinde veya dışında, Türkçe veya diğer tüm dünya dillerinde, her türlü ortam ve her türlü materyal içeriğinde eser sahibinin ismini belirterek kullanabilecek ve kullandırabilecektir. Muğla Büyükşehir Belediyesi, karikatürlerin başka amaçlar için kullanılmasına, hiçbir koşul altında, izin vermez. Sergilemeye ve albüme seçilen eserlere ayrıca ücret ödenmez. Çalışmalarını yarışmaya gönderen tüm katılımcılar yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.

ÖDÜLLER :

Birincilik Ödülü : 10.000 TL
İkincilik Ödülü : 7.000 TL
Üçüncülük Ödülü : 5.000 TL
Mansiyon (3 Adet) : 2.000 TL
18 Yaş Altı (10-18) iki kişiye : 1.000 TL
Turan Özdemir Özel Ödülü : 1.500 TL

YARIŞMA TAKVİMİ :

1. Son başvuru21 Mayıs 2021 Cuma mesai bitimine kadardır.

2. Jüri değerlendirme toplantısı 29 Mayıs 2021 Cumartesi günü yapılacaktır.

3. Yarışma sonuçları 14 Haziran 2021 Pazartesi tarihinde açıklanacaktır.

4. Ödül töreni Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin belirleyeceği bir tarihte yapılacaktır. Yarışma jürisinin sergilenmeye değer bulduğu karikatürler, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin belirleyeceği tarih, saat ve yerde sergilenecektir.

SANATÇILARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ.

İLETİŞİM
Santral : 444 48 01 Dahili:1123
Adres : Muğla Büyükşehir Belediyesi
Müştakbey Mahallesi Belediye Sokak No:6 Menteşe/Muğla
E-Posta : [email protected][email protected]
Web : www.mugla.bel.tr

Not: Muğla Büyükşehir Belediyesi gerek görülmesi durumunda bu şartnamede değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin