Panasonic LUMIX Fotoğraf Yarışması

Panasonic LUMIX ÖDÜLÜ dijital fotoğrafçılık yarışmasına hoş geldiniz. Lütfen katılım için aşağıdaki Şartlar ve Koşulları inceleyiniz.
1. Katılımcı, Panasonic Marketing Europe GmbH (“Düzenleyici”, “Panasonic”) tarafından düzenlenen LUMIX ÖDÜLÜ dijital fotoğrafçılık yarışmasına katılmakla aşağıdaki Şart ve Koşulları kabul etmiş sayılmaktadır.

2. Katılımcıların en az 18 yaşında olmaları gerekmektedir. Reşit olmayan ve fiil ehliyetine sahip olmayan bireylerin yasal temsilcilerinden onay almaları gerekmektedir. Yarışmaya, Panasonic çalışanları ve çalışanların aile üyeleri katılamaz.

3. Yarışmaya katılım şartları arasında herhangi bir satın alma işlemi ya da katılım bedeli ödenmesi aranmamaktadır.

4. Bu yarışmada yalnızca dil seçim menüsünde listelenen ülkelerden katılan kişiler yer alabilir .Listede olmayan ülkeler LUMIX ÖDÜLÜ yarışmasında yer alamazlar.

5. Bu yarışmanın Düzenleyicisi :
Panasonic Marketing Europe GmbH
Posta Adresi: Hagenauer Strasse 43
Posta Kodu: 65203
Şehir, Ülke: Wiesbaden, Almanya

6. Katılımcılar yarışmaya katılabilmek için dijital fotoğraflarını (“materyal”) www.lumixaward.com adresindeki LUMIX ÖDÜLÜ web sayfasına işbu Şart ve Koşullar’a uygun olarak kaydetmelidirler. İşbu Şart ve Koşullara uygun olarak doğru bir şekilde gerçekleştirilen kayıtlar incelenip web sayfasına yüklenecek ve sonra Aylık Kayıt Kısa Listesinde yer alabilmek için seçime tabi tutulacaklardır.

7. LUMIX ÖDÜLÜ kategorisi
Yarışmanın tek bir kategorisi bulunmaktadır – ‘tek fotoğraf’
Katılacak eserler için belirlenen tema ise ‘Hayat bir sahnedir’dir.
Fotoğrafların boyutları en az 1024 x 768 piksel çözünürlüğünde olmalıdır. Bu kurala uymayan fotoğraflar kabul edilemez. Tek bir fotoğraf için en fazla dosya boyutu 10MB’dır.

8. LUMIX ÖDÜLÜ
Panasonic LUMIX ÖDÜLÜ yarışması, 5 Ekim 2011 – 31 Mart 2012 (Orta Avrupa Saati itibariyle 00:00) tarihleri arasında devam edecektir. Bu dönem içerisinde kaydedilen fotoğraflar aylık yarışmaya ve final yarışmasına katılmış olacaklardır.

8.1 LUMIX ÖDÜLÜ aylık yarışma
Ekim 2011’deki yarışma için 5 – 31 Ekim tarihleri arasında kaydedilen fotoğraflar aylık yarışma için kabul edilecektir.
Kasım 2011’den Mart 2012’ye kadar sürecek aylık yarışmalarda, her ayın ilk günü ile son günü arasında kaydedilen fotoğraflar o ayın yarışmasına katılmış olacaktır.

8.2 LUMIX ÖDÜLÜ final yarışması
LUMIX ÖDÜLÜ yarışmasında ayın ödülünü kazananlar LUMIX ÖDÜLÜ final yarışmasında da yarışacaktır.

8.3 LUMIX ÖDÜLÜ yarışmasına kaydettirebileceğiniz fotoğraf sayısı her ay için yalnızca bir tanedir.. Fotoğrafınız LUMIX ÖDÜLÜ yarışma komitesi tarafından onaylandıktan sonra yarışma için uygun sayılacaktır.

8.4 LUMIX ÖDÜLÜ’ne katılım
Dijital fotoğraf makinenizle çektiğiniz fotoğraflarınızı kaydediniz.

8.4.1 Yarışmaya kaydolmak
LUMIX ÖDÜLÜ web sayfasına kayıt yaptırırken hesap ayrıntılarınız talep edilmektedir. Lütfen bu yarışmaya ilişkin kurallar ile bu Şart ve Koşulları okuyup kabul ediniz. Panasonic’in kurumsal yapısı ve ürünlerine ilişkin örneğin Panasonic LUMIX ÖDÜLÜ haber bülteni, Panasonic’in gelecekteki ürün kampanyaları veya özel ürün teklifleri gibi ilginizi çekebilecek konularda haberdar olmak istiyorsanız , lütfen ilgili kutucuğu işaretleyerek kabul ediniz.

8.4.2 Teknik özelliklerin takip edilerek fotoğrafınızın yüklenmesi
Kayıtlı kullanıcılar seçilen kayıtlarını LUMIX ÖDÜLÜ internet sitesindeki kişisel “Portföyüm” alanından görüntüleyebilirler.

9. LUMIX ÖDÜLÜ aylık yarışma için kaydettiğiniz fotoğraflar Panasonic LUMIX ÖDÜLÜ web sitesindeki diğer kullanıcılar tarafından Facebook üzerinden ve Google aracılığıyla değerlendirmeye tabi tutulabilir. Aylık Kısa Liste kullanıcı oylarına göre belirlenen beş fotoğraftan oluşacak ve diğer beş fotoğraf da LUMIX ÖDÜLÜ jürisi tarafından belirlenecektir. LUMIX ÖDÜLÜ jürisi kısa listede en çok oy almış 10 fotoğraf arasından ayın kazananını seçecektir. Ayın 6 kazananı LUMIX ÖDÜLÜ final yarışmasına girmeye hak kazanacaktır. LUMIX ÖDÜLÜ jürisi, final yarışmasının LUMIX ÖDÜLÜ kazananını belirleyecektir.

10. LUMIX ÖDÜLÜ ayın kazananı
Her ayın sonunda o ayın kayıtlarını takiben, ayın kazananı LUMIX ÖDÜLÜ web sitesinden duyurulacaktır. (2012 Mart ayının kazananı aynı yılın Nisan ayının sonunda duyurulacaktır.)
Her ay Pleksiglas üzerine basılmış ayın fotoğrafı hediye olarak verilecektir.

11. LUMIX ÖDÜLÜ final ödülü
Panasonic LUMIX ÖDÜLÜ yarışması finalini kazananlar en geç 31 Mayıs 2012 tarihinde, LUMIX ÖDÜLÜ web sitesinde duyurulacaktır.

Birincilik Ödülü: LUMIX DMC-GF3X Kiti*: LUMIX GF3 ve LUMIX G X VARIO 14-42mm Power Zoom lensli (H-PS14042)
Birincilik ödülünü kazanan katılımcı ayrıca Panasonic’in “Hayat bir sahnedir” teması altında kazanan fotoğrafı bir Avrupa sahnesinde nasıl sergilediğine tanıklık edecektir.

İkincilik Ödülü:
LUMIX DMC-TZ20* 14.1 Megapiksel Super-Zoom Fotoğraf Makinesi

Üçüncülük Ödülü:
LUMIX DMC-FT3* 12.1 Megapiksel Dayanıklı Su altı Fotoğraf Makinesi
* Belirlenen ödüllerin taraflara iletilmesi için gereken tüm çalışmalar yapılacaktır. Fakat belirlenen ödüllerin mevcut olmaması durumunda söz konusu ödüle eşit değerdeki bir ürün kazanan katılımcılara sunulacaktır. Renkler stok durumuna göre değişiklik gösterebilir.Fotoğraf makinelerinin renkleri burada gösterilenden farklı olabilir.
Ödülün karşılığı olarak nakit ödeme yapılması mümkün değildir. Ödüller nakde çevrilemez ya da nakitle değiştirilemez. Ödüller kazananın dışında başkasına devredilemez.

Kazananlar her ay LUMIX ÖDÜLÜ web sitesinden duyurulacaktır. Kararlar kesindir ve karar sonuçları yeniden gözden geçirilmez.

12. Kazananlara sonuç e-posta yoluyla şahsa hitaben iletilecektir ve kazananların haberi aldıkları günden itibaren 21 günlük süre içerisinde Panasonic Marketing Europe GmbH’a ödüllerini onaylatmaları gerekir. Eğer kazanan kişi 21 gün içerisinde Panasonic Marketing Europe GmbH ile iletişime geçmezse , kazanan kişi ödülünü hiç kazanmamış sayılacak olup yerine yeni bir kazanan kişi seçilecektir.

13. Ödüller, kazananların Panasonic Marketing Europe GmbH ile durumu onaylamaları koşuluyla, kazananlara posta yoluyla iletilecektir. Size telefon ya da e-posta vasıtasıyla ulaşıp ödülü kazandığınızı teyit edebiliriz.

14. Tüm materyaller, telif hakları, marka hakları, diğer fikri mülkiyet hakları, özel hayatın gizliliğine ilişkin haklar, kişisel görüntülerin kullanım hakları ve bunun gibi diğer haklar da dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere üçüncü kişilerin haklarından bağımsız olmalıdır. Katılımcılar, işbu hakların ihlali nedeniyle tüm üçüncü kişilerin hak iddiaları ve talepleri karşısında Panasonic’i sorumsuz kılmakla yükümlüdürler. Panasonic üçüncü kişilerin haklarını ihlal edecek kaydedilmiş materyalleri kendi takdirine göre eleyebilecektir.

15. Ödülün kazanılmasına ilişkin her türlü vergi ve/veya ek maliyetler ödülü kazananın sorumluluğu altındadır.

16. Panasonic, katılımcıların kişisel verilerini LUMIX ÖDÜLÜ yarışmasının işleyişi amacıyla ve yasalara tabi veri güvenliği hükümleri çerçevesinde kullanacaktır. Katılımcıların kişisel verileri (e-posta adresleri vb.) üçüncü taraflarla ya da üçüncü taraf kullanımı amacıyla paylaşılmayacaktır. Bu konudaki tek istisna Panasonic’e isimlerini yayınlama izni veren LUMIX ÖDÜLÜ kazananlardır. Panasonic LUMIX Ödülü bültenine abonelik için paylaşılan veriler dağıtım amaçları kapsamındadır. Bültene abonelik, bülten içerisinde verilen bağlantı aracılığıyla dilediği zaman sonlandırılabilir.

17. Katılımcılar kazanan olarak seçilen her türlü fotoğrafın kullanım haklarını 5 yıl boyunca herhangi bir ücret talep etmeden pazarlama ve kampanya etkinlikleri için Panasonic Marketing Europe GmbH, Panasonic Corporation şirketlerine ve Panasonic Group (“Panasonic”) ve kendisine ait kuruluşlara devretme konusunda mutabıktırlar. Kazananlar Panasonic ve kendisine bağlı kuruluşlar tarafından yeniden üretilen ve yayınlanan fotoğraflarının eser sahibi olarak adlandırılacaklardır. Bununla birlikte katılımcı, fotoğraflarının üçüncü taraf sitelerde ve sosyal medya topluluklarında yayınlanabileceğini peşinen kabul etmiş sayılır.

18. Düzenleyici, hakaret olarak algılanabilecek ya da uygunsuz olan yüklenmiş görüntüleri, saldırgan, suça yöneltici, dinsel, siyasi, ırkçı, cinsel ve istismara yönelik içeriklerinden ötürü kaldırma hakkını saklı tutmaktadır.

19. Düzenleyici, yarışmada kazanılacak herhangi bir ürünün herhangi bir kişiye verebileceği hiçbir zarardan dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.

20. Kabul edilmesi halinde, LUMIX ÖDÜLÜ dijital fotoğrafçılık yarışmasına göndereceğiniz fotoğraflarınız Flickr’da da yayınlanabilir. Bu anlaşma ile görüntülerinizin, Yahoo!’ya ait ücretsiz bir fotoğraf depolama ve paylaşım sitesi olan Flickr’da saklanmasını da kabul etmiş olmaktasınız. Görüntüler, Flickr sayfasına Panasonic Marketing Europe GmbH’ın hesabı vasıtasıyla aktarılacaktır. Panasonic, yalnızca seçilen dosyaları Flickr’a yükleme hakkını saklı tutmaktadır. Yarışmaya Flickr vasıtasıyla girmek mümkün değildir.

21. LUMIX Ödülü web sitesindeki üçüncü kişiler tarafından sunulmuş her türlü bilgi ve/veya hizmetler üçüncü tarafların kendi sorumluluğu altındadır.

22. Fotoğrafları Facebook ve/veya Google üzerinden oylama seçeneğini tercih eden kullanıcılar için:
İçerik (fotoğraflar) paylaşımı ve LUMIX ÖDÜLÜ oylaması Facebook (http://www.facebook.com) ve Google (https://www.google.com) üzerinden gerçekleştirilebilir. LUMIX ÖDÜLÜ yarışması Facebook ve/veya Google ile bağlantılı değildir ve her iki kurum tarafından desteklenmemekte ve düzenlenmemektedir. Sunulan her türlü bilginin alıcısı Facebook ve Google değil, Panasonic Marketing Europe GmbH’tır. Yarışma hakkındaki tüm soru, yorum ve şikâyetler Panasonic Marketing Europe GmbH’a yöneltilmelidir.

22.1 Facebook Connect aracılığı ile sunduğunuz bilgilerin alıcısı Panasonic’tir. Facebook sunduğunuz bilgileri zımni olarak ve Facebook’un kendi kullanım koşulları kapsamında elde etmektedir. Panasonic bu bilgileri sadece bu kampanya kapsamında kullanacaktır. Bununla birlikte bu bilgilerin sağlanması sonucu, söz konusu bilgiler Facebook’un kendi kullanım koşulları çerçevesinde kullanılabilecek olup, bu alanlar Panasonic’in müdahalesinin veya etkisinin mümkün olamayabileceği alanlardır,

22.2 Google aracılığı ile sunduğunuz bilgilerin alıcısı Panasonic’tir. Google sunduğunuz bilgileri zımni olarak ve Google’ın kendi kullanım koşulları kapsamında elde etmektedir. Panasonic bu bilgileri sadece bu kampanya kapsamında kullanacaktır.Bununla birlikte bu bilgilerin sağlanması sonucu, söz konusu bilgiler Google’ın kendi kullanım koşulları çerçevesinde kullanılabilecek olup, bu alanlar Panasonic’in müdahalesinin veya etkisinin mümkün olamayabileceği alanlardır.

23. Tüm kişisel veriler, yürürlükteki yasalar çerçevesinde gizli bilgi olarak kabul edilecektir. Yukarıdakilere ilave olarak www.panasonic.eu adresinde yer alan Şart ve Koşulların kullanımı ve Veri Gizliliği düzenlemeleri uygulanacaktır.

24. İşbu Şart ve Koşullarda yer alan hükümlerin herhangi biri ortadan kalktığında ya da geçersiz olduğunda geri kalan hükümlerin geçerliliği bu durumdan etkilenmeyecektir. Geçersiz hükmün yeri, söz konusu geçersiz olan hükmün asıl amacıyla örtüşen uygun yeni bir hükümle doldurulacaktır.

25. Alman hukuku münhasıran uygulanacaktır.

26. Veri Güvenliği

26.1 Panasonic Marketing Europe GmbH, Alman Veri Güvenliği Hukuku kapsamında (“Bundesdatenschutzgesetz”) veri kontrolünden sorumludur.

26.2 Ad, soyad, e-posta adresi ve diğer kullanıcı bilgileri, aksi katılımcı tarafından açık bir şekilde onaylanmadığı sürece yalnızca Panasonic LUMIX ÖDÜLÜ kapsamındaki amaçlar için toplanacak, işlenecek ve saklanacaktır.

26.3 Katılımcılar veri kullanımı konusunda göstermiş oldukları rızayı ileri dönemde enter@lumixaward.com adresine atacakları ve “İznimi Kaldırın” (Revoke the Consent) başlığını taşıyacak bir e-posta yoluyla kaldırabilirler.
Bunun yapılmasının ardından veriler işlenmeyecek ve anında silinecektir.

26.4 Geri kalan tüm veriler, saklanan veriler de dahil olmak üzere, Panasonic LUMIX ÖDÜLÜ yarışmasının sonlanmasını takiben en geç 7 gün içerisinde silinecektir.

LÜTFEN KAYIT OLMADAN ÖNCE İŞBU ŞART VE KOŞULLARI DİKKATLİCE OKUYUNUZ. “KABUL EDİYORUM” KUTUSUNA TIKLADIĞINIZ ANDA YARIŞMA ŞART VE KOŞULLARINI KABUL ETTİĞİNİZİ BELİRTMİŞ OLUYORSUNUZ. HERHANGİ BİR YETKİLİ MAHKEME DE DAHİL OLMAK ÜZERE HİÇBİR MAKAMA HUKUKİ NEDENLERE BAŞVURU YAPILAMAZ.

İyi Şanslar!