Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitiminde Oyunlaştırma / Dijital Oyun Tasarımı ve Egitimde Kaçış Odaları Uygulamaları Eğitimi

oyunlaştırma
TÜBİTAK 4005

Geleneksel yöntemlerle her yaştan bireylerin ilgi ve motivasyonunu yüksek tutmanın gittikçe zorlaştığı bir çağda, 21.yüzyıl becerilerinin doğası gereği, öğretim yaklaşımlarında da değişikliğe gidilmesi ve eğitimde yenilikçi yaklaşımların kullanılması kaçınılmaz bir gerçeklik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu projenin amacı, öğretmenlere, öğrencilerinin ilgisini ve merakını uyandıracak, eğlenceli bir ortamda etkili öğrenme gerçekleştirmelerini sağlayacak bilgi ve becerileri, oyunlaştırma ve dijital oyunlar yoluyla kazandıracak etkinlik temelli yenilikçi bir metodoloji kazandırmaktır. Projenin hedef kitlesi, oyunlaştırma, doğası gereği dijital oyun ve kaçış odası uygulamalarını derslerinde en verimli şekilde kullanabilecek grup olması itibari ile bilim sanat merkezlerinde görev yapan öğretmenler olarak belirlenmiştir. Projede oyunlaştırma ve dijital oyunla ilgili temel kavramların aktarılmasının yanı sıra özel yetenekli öğrencilerin eğitiminde oyun ve oyunlaştırma tasarım ve ögeleri, eğitsel dijital oyun geliştirme konularında kendilerini geliştirmeleri sağlanacak, uygulamaya dönük dijital ve fiziksel ögeler içeren kaçış odası dinamikleriyle oyunlaştırma örnekleri sunulacaktır. Öğretmenlerin derslerinde daha fazla dijital oyun ve oyunlaştırma uygulamalarına yer vermelerini sağlama ve bu uygulamalara yönelik olumlu tutum geliştirmelerine destek olma projenin diğer amaçları içerisindedir.

BİLSEM öğretmenlerinin özel yetenekli bireylerin eğitimi konusunda, yenilikçi eğitim uygulamaları ile bilgi ve becerilerini geliştirmek amacı ile İzmir ilinde bulunan BİLSEM ’lerde görev yapan 30 öğretmen hedef kitle olarak belirlenmiştir.

Proje etkinlik süreci altı (6) gün ve saat 09.00 ile 17.00 arası her gün şeklinde düşünülmüştür. Proje tarihi 06-11 Eylül 2021 olarak planlamıştır. Proje İzmir ili Konak ilçesinde SGK Dinlenme ve Eğitim tesisinde uygulanacaktır. Yatılı kalınmasına gerek olmayacaktır. Katılımcılar gün içinde gidiş geliş yapabilecek, proje süresince ara öğünler, öğle yemeği ve eğitim materyalleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Eğitime katılacak öğretmenlerimizin kendi bilgisayarlarını getirmeleri gerekecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.