Özel Türk Koleji 3. Bilim Şenliği

İzmir Büyükçiğli Kampüsü öğrencileri, 3. Geleneksel Bilim Şenliği’nde bir araya geldi. Gün boyu öğrencilerin yıl boyu ürettikleri eserlerin sergilendiği standların yer aldığı, bilimsel deneylerin yapıldığı, kimyanın müzik ile perçinlendiği, proje sergilerinin gezildiği etkinlikte öğrenciler, çeşitli aktivitelerle doyasıya eğlendi. Öğrencilerin caz konserinin ardından sahne alan ünlü pop sanatçısı Sedat Yüce, verdiği konser ile dinleyenlere adeta müzik ziyafeti çekti. Tam gün süren Bilim Şenliği veli, öğrenci, okul üçgeninde güçlü bir bağ kurulmasına vesile oldu.
3. Geleneksel Bilim Şenliği öğrencileri bilim ile buluşturdu. Kimya deneylerinin yapıldığı, bilimin deneylerin,  müzik ve dans ile  öğrencilere sevdirilmeye çalışıldığı 3.Bilim Şenliği’nin açılışında konuşan İTK Genel Müdürü Oğuz Tatış, Büyükçiğli Kampüsü’nün başarıları ile bu yıl gurur duyduğunu söyledi. Tatış; “Bu yıl beni en çok gururlandıran Küçük basketbol takımlarımızın karşılıklı final oynaması ve ardından Büyükçiğli Küçük Erkek Basbetbol Takımımızın Ege ardından da, Türkiye finallerine yükselmesidir.  Alman Kültür’ün düzenlediği  “LESEFEST” – OKUMA BAYRAMI’nda öğrencilerimizin üç dalda İzmir birinci olması,   Türkiye genelinde İlköğretim okulları arası 6.7. ve 8. sınıflar düzeyinde düzenlenen NEVRUZ konulu şiir yarışmasında öğrencimizin birinci olması, yine özel bir şirket tarafından düzenlenen  ‘’HAYALİNDEKİ TATİL’’ konulu resim yarışmasında Büyükçiğli 7-8 yaş kategorisinde  öğrencimizin Türkiye üçüncüsü olması, atletizm torunlar turnuvasındaki öğrencilerimizin dereceleri, satrançtaki başarılarımız bizi gururlandırdı. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. 3. Bilim Şenliği’ne emek veren herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra öğrencilerin tüm yıl hazırladıkları projeleri ve eserleri de sergiledikleri standları gezen misafirler, yapılan çalışmalardan oldukça etkilendi. Tüm okulun katılımı ile gerçekleşen 3. Bilim Şenliği’nde, öğrenciler okulun caz orkestrası ile eğlendi. Ardından sahne alan ünlü pop sanatçısı Sedat Yüce’nin konseri büyük beğeni topladı.