Özel Sungurbey İlköğretim Okulun Bilim Kültür Sanat Şenliği 2012

 

Özel Sungurbey İlköğretim Okulunda  düzenlenen Bilim-Kültür-Sanat Şenliği törenle açıldı.

Öğrenciler bilimsel çalışmalarını tanıtırken, Sungurbeylilerin bilim alanında kat ettikleri yol projelerin büyüklüğü ve ağırlığıyla kendisini bir kez daha ispatladı. Bilim-Kültür ve Sanat şenliği İstiklal Marşımızın okunması ve folklor gösterileri ile başladı.
Bilim Şenliğinde biyoloji, fizik, kimya, tarih ve sosyal bilimler gibi 100 den fazla bilimsel çalışma yer aldı. Ayrıca Teknoloji tasarım ve Görsel sanatlar sergisi de ziyaretçileri büyüledi. Takı tasarım kulübü öğrencileri yaptıkları birbirinden şık çalışmaları velilerinin ve ziyaretçilerin beğenisine sundular.  Açılış törenine Niğde Valisi  Alim BARUT, Emniyet Müdürü Ali Doğan ULUDAĞ, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları M.Ali DURAK ve Yusuf TÜFEKÇİ,  Özel Sungurbey Eğitim Kurumları Kurucusu Hacı Celal AFŞAR, Özel Sungurbey Liseleri Müdürü Nihat  ÇELEBİ, okul müdürleri  veliler ve çok sayıda davetli katıldı. Farklı bilimsel ve sanatsal  çalışmaların  sergilendiği şenlikte  projeler birbiriyle yarıştı.
Niğde yi Türkiye de ve dünyada temsil etmenin gururunu yaşadıklarını belirten okul müdürü Eyüb GEDİK ise konuşmasında “Okul olarak sadece iyi bir eğitim değil iyi bir insan kendisine ve ülkesine faydalı, üreten bir nesil yetiştiriyoruz. Bu nesil hem bilim ve fenni takip edecek hem de sanatı ve kültürü bilecek ve sevecek” dedi.
Konuşmaların ardından bilim kültür ve sanat şenliği açılışı Niğde Valisi Alim Barut tarafından yapıldı. Misafirler öğrencilerin bir yıl boyunca çalıştıkları emekleri ve bilimsel çalışmaları yerinde inceleyerek öğrencilere merak ettikleri soruları sordular. Şenliğin ilk gününde Türk Sanat Müziği sanatçısı Metin HABOĞLU birbirinden güzel eserlerle gelen ziyaretçileri eğlendirirken, ikinci gününde illizyon gösterileri ve müzik öğretmenleri Bahattin BAYRAM ile Murat SUCAN ın birlikte sundukları bağlama ziyafeti dinleyenleri büyüledi. Bilim-kültür ve sanat şenliği iki gün boyunca devam etti.