Özel Sema Koleji Bilim Şenliği 2012

Özel Sema Koleji

12-13 Mayıs tarihlerinde Park Site Adese içi fuar alanında düzenlenen Bilim Şenliği halkımızın ve öğrencilerin büyük beğenisini topladı.Fuar Belediye Başkanımız Sayın Nevzat Palta, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Lütfiye Deneri, Aksaray Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Kadir Yıldız,Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Selçuk Reis ve Özel Sema Anadolu ve Fen Liseleri Müdürü Selim Öztürk,Milli Eğitim Şube Müdürleri,Öğretim Görevlileri,öğrenciler ve halkımızın yoğun ilgisiyle açıldı.
 

Özel Sema Fen ve Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin büyük özveriyle hazırlamış oldukları fuar göz doldurdu.FuardaFizik, Kimya, Biyoloji ve Matematiğin yanı sıra Edebiyat ve bilgisayar standlarıda yer aldı.Geçen yıla nazaran genişletilen ve farklı branşların eklendiği fuarın açılışkonuşmasında Okul Müdürü Selim Öztürk, “Bu tip etkinliklerle öğrencilerimizi bilimsel araştırmalar yapmaya ve projeler üretmeye teşvik etmeye çalışıyoruz. Ayrıca bu tür faaliyetler öğrencilerimizin kendilerine olan özgüvenini de artırmaktadır.’’ dedi. Ayrıca bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Sayın Nevzat Palta, bu tür bilimsel etkinliklerin çok önemli olduğunu, gençlerin bilime olan ilgisini artırdığını,dolayısıyla da emeği geçen okul idareci,öğretmen ve öğrencilerini kutladıklarını ifade ettiler.

Fuarı ilgiyle gezen protokol üyeleri öğrencilerin hazırladığı çalışmaların son derece ilgi çekici ve güzel olduğunu ifade ettiler. İl Milli Eğitim Müdürümüz Lütfiye Deneri,eğitimde istenen ve arzulananın bu şekilde görselliği artırarak dersleri öğrencilere sevdirmek ve benimsetmek olduğunu ifade ettiler.

Okul Müdür Yardımcısı Mustafa Yıldız; ‘’Bugün buradaki çalışmalarımızı; okulda özellikle Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik derslerimizde gösterilen deney ve çalışmaları; Aksaray’daki veli, öğrencive halkımızla da paylaşmak istedik. Ayrıca gençlerimizeimkânlar sağlandığında neler yapabildiklerine de şahit olmuş bulunuyoruz. Aksaray halkını, kendi özverili çalışmaları sonucu hazırlayıpsundukları Bilim Şenliği çalışmalarındandolayı emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.Şenliğin hazırlanmasında büyük emeği geçen Bilim ve Proje Koordinatörü Mahmut Ertuğrul’da konuşmasında; “Bu gösteriye yoğun bir şekilde hazırlandık. Bugün burada lise eğitiminindörtduvar ile sınırlı olmadığını göstermiş olduk. Gençlerimize bilgiden ürüne, üründen üretime giden yolları göstermeyeçalıştık. Bu tür etkinlikler sayesinde öğrencilerimizin hayata daha iyi hazırlanacağına inanıyorum.’’dedi. Ayrıca Sergiyi gezen veli, öğrenci ve vatandaşlarımız; öğrencilerimizin çalışmalarını çok beğendiklerini ve bu tür bilimsel faaliyetlerin mümkünse artırılarak devam etmesini talep ettiler.

Okul Müdürümüz Selim Öztürk, bu çalışmamızın sergilenmesinde bize mekân sağlayan ve hiçbir desteklerini esirgemeyen Park Site Alışveriş Merkezinin idareci ve personeline özellikle teşekkür ettiklerini ifade ettiler.