Özel PEV İlköğretim Okulu Bilim Şenliği 2012

Özel PEV İlköğretim Okulu tarafından her yıl düzenlenen “Bilim Şenliği” etkinlikleri ile öğrencilerin okulda edindikleri bilgileri günlük yaşamda da kullanabilmeleri hedefleniyor. İstedikleri konuda proje çalışması yapabilen öğrencilerden birbirinden güzel bilimsel projeler ortaya çıktığı gözlemlendi. Grup ve bireysel çalışmalarla yaklaşık dört aylık bir çalışmanın emeği olan bu projeler öğretmenlerinin de ilgi ve teşvikiyle görülmeye değer bir hale geliyor.

   Bu yıl matematik dalında geometri bilgilerini temele alan öğrencilerin bu alanda çeşitli yapılar ve oyunlar hazırladıkları gözlemlendi.  Bu anlamda çeşitli bilim adamlarının hayatlarının oyunlarla tanıtıldığı, geometrik şekiller ve bazı kurallar pazıllarla oyun haline getirildiği için şenlik kapsamında düzenlenen sergiyi gezenler eğlence dolu bir zaman geçirmiş oldular.

   Şenliğin Fen ve Teknoloji basamağında ise karıncaların yaşamından, kimyasal tepkimelere kadar birçok konu somut örneklerle sergiyi gezenlerin beğenisine sunuldu.

   Sergiyi hazırlayan öğrencilerin ürettikleri projeleri sergiyi gezenlere aktarırken duydukları sevinç ve gurur da görülmeye değerdi. Tolamda elli beş projenin bilim sevdalılarıyla buluştuğu bu sergi, ilimizde verilen modern eğitim öğretim etkinlikleri arasında önemli bir yer edinmiş oldu.