ÖZEL ÖĞRENCİLER GÜLLER DİYARINDA DOĞAYLA BULUŞUYOR

Proje Adı
ÖZEL ÖĞRENCİLER GÜLLER DİYARINDA DOĞAYLA BULUŞUYOR

Proje Yürütücüsü
EMRE KUZUGÜDENLİ

Yürütücü Kurum/Kuruluş
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ

Hedef Kitle
Türkiye Genelinde Bedensel Engelli-Ortopedik Özürlü Lise Öğrencileri

Etkinilk Tarihleri
9-15/07/2012
3-9/09/2012

Etkinlik Yeri
ISPARTA

İLETİŞİM
engelsizdoga.sdu.edu.tr
emrekuzugudenli@sdu.edu.tr

Proje Hakkında
Projedeki temel amacımız, projemiz çerçevesinde hedef kitle olarak düşünülen Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ortopedik engelliler için eğitim veren lise öğrencilerini doğayla iç içe hale gelebileceklerini göstermek. Doğayla bütünleşik bir hayatı ve bu zamana kadar dört duvar arasında yaşadıkları hayattan farklı bir bakış açısı kazandırası amaçlanmıştır. Böylece fiziksel engelinden dolayı bu zamana kadar herhangi bir doğal alanla bütünleşemeyen öğrencilerin, doğayla iç içe eğlenceli ve eğitici bir şekilde (Dramalar, oyunlar, yarışmalar, temel doğa eğitimleri gibi) eğitim ve aktivitelerle özellikle milli park ve korunan alanlarda projemizin gerçekleştirilmesi amaçlanmıştır.

AMAÇ
Projedeki temel amacımız, projemiz çerçevesinde hedef kitle olarak düşünülen Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ortopedik engelliler için eğitim veren lise öğrencilerini doğayla iç içe hale gelebileceklerini göstermek. Doğayla bütünleşik bir hayatı ve bu zamana kadar dört duvar arasında yaşadıkları hayattan farklı bir bakış açısı kazandırılması amaçlanmıştır. Böylece fiziksel engelinden dolayı bu zamana kadar herhangi bir doğal alanla bütünleşemeyen öğrencilerin, doğayla iç içe eğlenceli ve eğitici bir şekilde (Dramalar, oyunlar, yarışmalar, temel doğa eğitimleri gibi) eğitim ve aktivitelerle özellikle milli park ve korunan alanlarda projemizin gerçekleştirilmesi amaçlanmıştır.
Projemiz; engelli öğrencilerimiz için bir ilk olacağı düşünülerek, yani ülkemizde engelli öğrencilerimize yönelik daha önce bu türde her hangi bir çalışma bulunmamasından dolayı özgün değeri yüksek olacağı düşünülmüştür. Aynı zamanda projenin sonunda yapılabilirliğin olumlu olması sonucunda, örnek ve emsal teşkil edecek ve buna benzer diğer projelere ışık tutacaktır.