Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Burs Desteği

ÖZEL İZMİR ATATÜRK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ NEDİM UYSAL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

ÖĞRENCİ KAYIT VE KABUL İŞLEMLERİ

I.KAYIT DÖNEMİ

A-BAŞVURU ŞARTLARI

Kayıt başvurusu için adayların, Milli Eğitim Bakanlığınca 8.sınıflar için yapılan merkezi sınava (LGS) katılmış ve sınavlarının geçerli sayılmış olması gerekmektedir.

Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurum Yönetmeliğine göre:

Bu şartları taşıyan, ortaokulu 2019-2020 eğitim öğretim yılında bitirmiş kız ve erkek öğrencilerden, merkezi sınavda (LGS) Türkiye geneli ilk % 5.00’lik başarı dilimine giren öğrenciler okulumuza ön kayıt yaptırabilecek ve puan üstünlüğüne göre sıralama yapılacaktır.

B-KAYITLARLA İLGİLİ ESASLAR

Ön Kayıtlar:
Ön kayıt için öğrenci, velisi ile birlikte okulumuza gelerek başvuru formu dolduracaktır.

Birinci Dönem Ön Kayıt işlemleri 16 -24 Temmuz 2020 tarihleri arasında okulumuzda yapılacak olup asıl kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylara 24 Temmuz 2020 Cuma günü bilgi verilecektir.

* Ön kayıt için gerekli belgeler: (Gerekli belgelerin hazırlanmış olarak getirilmesini önemle rica ederiz.)
* Öğrencinin nüfus cüzdanı fotokopisi,
* Sınav sonuç belgesi
* 1 adet öğrenci fotoğrafı.

Kesin Kayıtlar:
Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne 2020-2021 eğitim öğretim yılında Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Makine Teknolojisi alanlarına öğrenci alımı yapılacaktır.

Birinci Kesin Kayıt Döneminde Puan üstünlüğüne göre hazırlanmış olan ön kayıt sıralama listesinden, Kontenjan Belirleme ve Kayıt Kabul Komisyonu tarafından belirlenecek taban puan sınırına kadar kesin kayıt yapılacaktır.

Birinci Dönem Kesin Kayıtlar 27-28 Temmuz 2020 tarihlerinde okulumuzda yapılacaktır.

Birinci Kesin Kayıt Dönemi sonunda açık kontenjan kalması durumunda, Kontenjan Belirleme ve Kayıt Kabul Komisyonu tarafından II. Dönem Kayıt takvimi hazırlanarak, okulumuzda ve okulumuzun www.iaosbnedimuysalatl.k12.tr internet adresinde yer alan web sayfasında ilan edilecektir.

Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler: (Gerekli belgelerin hazırlanmış olarak gelinmesini önemle rica ederiz.)
Öğrenci ile öğrencinin anne ve babasının nüfus cüzdan fotokopileri,
· 2 adet öğrenci, 1 adet öğrenci velisinin fotoğrafı,

· Kan grubu kartı,

· İkametgâh belgesi,

Sporcu lisansı, ulusal ve uluslararası bilimsel ve teknik proje yarışmalarında aldığı dereceleri gösterir belge/belgeler,
Öğrencinin okulumuzdaki meslek alanlarında öğrenim görmesinde sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu
Kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizle rehberlik görüşmesi yapılacaktır.

Kesin kayıt yapıldıktan sonra okulumuzdan ayrılan öğrencilerin, tekrar başvuruda bulunmaları halinde, başvuruları, açık kontenjan bulunması durumunda değerlendirilecektir.

C- AÇIKLAMALAR

Bakanlıkça puanların değiştirilmesi durumunda, e-okul sisteminde yer alan en son puan kullanılacaktır.
Okulumuz, belirlenen kontenjanı doldurmak zorunda değildir.
Kayıt kabullerde öğrenci velileri Resimli Kimlik ve e-okul sistemine giriş için gerekli belgeleri yanlarında bulunduracaklardır.

Birinci kayıt döneminde ön kayıt yaptırıp yerleşemeyen öğrencilerin ön kayıt başvuruları, diğer kayıt dönemlerinde de geçerli sayılacaktır.

Bu duyuruda bulunmayan hususlarda, okulumuz Kontenjan Belirleme ve Kayıt Kabul Komisyonu’nun alacağı karar geçerli olacaktır.

Okulumuz tam burslu özel bir okul olarak yüz yüze eğitim sürecinde sınıf, atölye, laboratuvar ve sosyal etkinlik alanlarının fiziki yapıları, hijyen konusunda gösterdiği titizlik, öğrenci-öğretmen ve tüm çalışanlarının sağlığı için hazırladığı düzen ile yeni eğitim-öğretim yılına hazır olup uzaktan eğitim sürecinde de sistematik olarak yaptığı çalışmalarla öğrencilerinin eğitimsel ve psikolojik tüm süreçlerini başarıyla yürütmektedir.16.07.2020

Aslı AKI
Okul Müdürü