Ana Sayfa İlk Orta Okul Öğrenci Yarışmaları ÖZEL EVRENSEL ORTAOKULU    TÜRKİYE 1.OLARAK  İLK 8 TAKIM ARASINA SEÇİLDİ.

ÖZEL EVRENSEL ORTAOKULU    TÜRKİYE 1.OLARAK  İLK 8 TAKIM ARASINA SEÇİLDİ.

STEM

ÖZEL EVRENSEL ORTAOKULU    TÜRKİYE 1.OLARAK  İLK 8 TAKIM ARASINA SEÇİLDİ

ROOT ( Rokodemi – Robotistan Online Turnuvası), Rokodemi tarafından düzenlenen ve Robotistan tarafından desteklenen robotik kodlama konularını da içeren STEM ağırlıklı bilgi ve beceri yarışmasıdır. Online ortamda yürütülen yarışmada öğrenciler takım oluşturarak yarışmaya katıldılar. Yarışmaya Türkiye geneli 404 takımdan oluşan  1200 öğrenci katıldı. Özel Evrensel Ortaokulundan her biri 3 kişiden oluşan 6 takım ile yarıştı. Tüm takımlar 12-20 Haziran arasında dersleri izleyerek online hazırlık yaptılar.

Online Rekabette Evrensel Kolej  404 Takım Arasından 1. Oldu.

21 Haziranda yapılan online ön eleme sonucunda Evrensel Ortaokulu Öğrencilerinden  Enes Kaan Özdal, Gülse Güçlü ve Efe Erkin Erdoğan’ın oluşturduğu Maker06 adlı  takımımız, 404 takım arasından 1.olarak yarı finale yükselme başarısı gösterdi.

 

Yarı Finalde Evrensel Kolej   33 Takım Arasından 2. Oldu.

29 Haziranda yapılan yarı final yarışmalarında ise  33 takım yarıştı. Maker06 takımımız  33 takım arasından 2. olarak Türkiye finalinde yarışmaya hak kazanarak ilk  8 takım arasına girdi.

Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY ve Genel Müdürü Sn. Semra Büyükağaoğlu başarılarının her yıl artarak devam edeceğini belirterek öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti.

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

two × 3 =

Exit mobile version