Özel Evrensel Okulları Öğrencileri TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 3 Proje İle Ankara Bölge Finalisti Oldu

Özel Evrensel Okulları öğrencileri Mart ayında Ankara’da düzenlenen 52. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ankara Bölge Finalinde 3 projesi ile yarışarak büyük bir başarı sağladı.52. TÜBİTAK Ankara Bölge Sergisine Türk Dili Ve Edebiyatı Alanında  ’’Eğlence Merkezlerindeki Oyuncakların İsimlerini Türkçeleştiriyoruz. (Lunapark Ve Alışveriş Merkezi Örneği) Bul-Teklif Et-Kullan’’ adlı projeleriyle ile ISIL ÖZTURK ve ELIF YALCINKAYA, Değerler Eğitimi alanında ise ‘’ Kuşaklararası Somut Olmayan Kültür Bağı Geleneksel Türk Çocuk Oyunları ”Resimlerle Oyunlar”’’ adlı  projeleriyle EGE OKUR, CEYLIN IREM BASER ile DAMLA GURSOY isimli öğrenciler ve Türk Dili Ve Edebiyatı alanında Kitapların Evrenine Kısa Bir Yolculuk adlı projeleriyle İLAYDA DİLSİZ ÖYKÜ ÖZÜDOĞRU Ankara bölgesinden katılan öğrenciler arasından seçilerek Bölge Finalinde yarışmaya hak kazandı.

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında başvurulan lise öğrencileri araştırma projeleri yarışması bölge finalleri bu yıl ONLINE olarak yapıldı.

Okul proje koordinasyon merkezi “Evrensel Proje” tarafından yapılan açıklamada; TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında başvurulan lise öğrencileri araştırma projeleri yarışması bölge finallerine her yıl aralıksız seçilen öğrencilerimizi tebrik ediyoruz denildi.

 

 

Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY ve Genel Müdürü Sn. SEMRA BÜYÜKAĞAOĞLU başarılarının her yıl artarak devam edeceğini belirterek projelerde emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerini tebrik etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin