Özel Evrensel Okulları 20.Bilim Şenliği Yapıldı

Özel Evrensel Okulları 20.Bilim Şenliği Yapıldı

Özel Evrensel Fen Lisesi, Fen ve Teknoloji Kulübü Koordinatörlüğü’nde ortaokul ve lise kategorisinde 20.Bilim Şenliği düzenlendi. Öğrencilerin öğrendiklerini projeye dönüştürdükleri Evrensel Okulları 20.Bilim Şenliği ortaokul ve lise öğrencilerin yoğun katılımıyla 9-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi. Özel Evrensel Fen Lisesi, Fen ve Teknoloji Kulübü’nün düzenlediği şenliğe ilköğretim okulu, kolej ve fen lisesi öğrencileri büyük bir heyecanla hazırladıkları projelerle yarışmacı olarak katıldılar.

Evrensel Okulları Bilim Şenliği’nin açılışına Evrensel Okulları Eğitim Kurumları Kurucusu Cavit GÜRSOY, Genel Müdürü Semra Büyükağaoğlu, her branştan davet edilen Jüriler, Lise ve İlköğretim Müdürleriyle çok sayıda davetli katıldı. Açılış töreninde konuşan Fen ve Teknoloji Kulübü Koordinatörü Ertan Ocak, bilim temelli etkinliklerin öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı ve bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağladığını belirtti. Bilimsel çalışmaların hayal gücü ile çalışmanın bileşimi olduğuna vurgu yapan Ocak, Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu bileşimin ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda, birbirinden değerli 161 proje, öğrencilerimiz tarafından özverili çalışmalarla ortaya koyulduğunu belirtti.   Özel Evrensel Okulları Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sn. Semra Büyükağaoğlu,” Öğrencileri araştırmaya, düşünmeye ve üretmeye teşvik etmek amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz bilim şenliğiyle öğrencilerimiz yapmış oldukları çalışmaları sergilemektedir.” dedi.

Jürilerin birbirinden ilginç projeleri değerlendirmede güçlük çektikleri bilim şenliğinde, 10 Mayıs saat 14.00’te yapılan coşkulu törenle dereceye giren projelere madalya ve ödülleri verildi. Yarışmacı öğrencilerin büyük heyecan yaşadığı değerlendirme sonucu yarışmaya katılan her öğrenciye “Teşekkür Belgesi” her gruptan birinci, ikinci, üçüncü tespit edilerek derece alan öğrencilere ise “Başarı Belgesi” verildi. Şenlikte ilköğretim öğrencilerinden oluşan Robot ve Maker Kulübünün sergiledikleri çalışmalarda büyük beğeni topladı. Ayrıca öğrencilerden oluşan müzik grubu şarkıları ve dans gösterileriyle şenliğe renk kattılar.