ÖZEL EVRENSEL KOLEJ Asya Matematik Olimpiyatlarında 19 Öğrenci İle (AIMO) Finalde…

Matematik Olimpiyatları
Matematik Olimpiyatları

ÖZEL EVRENSEL KOLEJ GÜNEY KORE YOLCUSU

Asya Matematik Olimpiyatlarında 19 Öğrenci İle (AIMO) Finaldeyiz.

Asya Uluslararası Matematik Olimpiyatları Birliği (AIMO Union), matematiksel araştırma kuruluşları ve bireyler arasında işbirliğine dayalı uluslararası bir organizasyondur.
Gençlere Matematik öğrenmek, kültürel alışveriş yapmak, matematik anlayışlarını meraklandırmak, bilimsel düşünen zihinlerin niteliklerini geliştirmek ve dolayısıyla farklı ülkelerden/bölgelerden gençlerin dostluklarını ve işbirliğini geliştirmek amacıyla gençlere uluslararası bir platform sağlamak AIMO Birliği’nin misyonudur.

Bu yıl ki Asya Matematik Olimpiyatlarının (AIMO) ilk aşamasında 19 öğrencimiz aldığı puan ile Güney Kore’de yapılacak finalde yer almaya hak kazanmıştır.

FİNALİST OLAN ÖĞRENCİMİZ

ADI SOYADI FİNALİST Sınıfı
MEHMET EMİN KİBAROĞLU FİNALİST 9
ÖZGÜN URKUT FİNALİST 6
AHMET ERHAN AVCI FİNALİST 11
BERRİN AVCI FİNALİST 6
MİNA LOKUMCU FİNALİST 3
ECE ÜNKESEN FİNALİST 3
MERT TEPELENMEZ FİNALİST 3
TULGAR BATU ALAN FİNALİST 11
CANDEMİR DURAN FİNALİST 3
CEMRE SAMANCI FİNALİST 3
EYLÜL ERDOĞAN FİNALİST 3
ARAS YALÇINKAYA FİNALİST 3
OZAN DİKTAŞ FİNALİST 3
ÖMER DURUCAN FİNALİST 8
ALP ÇOLAK FİNALİST 6
BURAK ÇOLAK FİNALİST 6
ZEYNEP BEREN ABAŞLIOĞLU FİNALİST 5
MEHMET KIVANÇ ABAŞLIOĞLU FİNALİST 5
NEHİR ÖZÇAKIR FİNALİST 11

 

27-31Temmuz tarihlerinde  Güney Kore’de düzenlenecek World Mathematics Invitational yarışmaları Final aşamasında ülkemizi temsil edecek olan öğrencimize başarılar dileriz.

Matematik Olimpiyatları
Matematik Olimpiyatları
Matematik Olimpiyatları
Matematik Olimpiyatları

EVRENSEL KOLEJ Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU ve Proje Uzmanı Bülent IŞIK başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirterek öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti. Ayrıca başta Amerika, Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen birçok proje yarışmasına başvuruların yapıldığı, projelerinin bu yarışmalardan finale kalarak büyük başarılar elde ettiklerini söyledi. Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY olimpiyatta finale kalan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamın diledi.