Özel Evrensel Fen Lisesi Uluslararası Başarı Elde Etti

 Öğrencileri Fizik Alanında Dünya Birincisi Oldu

Urfodu Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’na katılan Özel Evrensel Fen Lisesi öğrencilerinden, Alper Bahçekapılı, Begüm Yüksel ve Oğuz Tekin Fizik alanında birincilik elde ederek ülkemiz adına büyük bir başarıya imza attılar.

Toplamda 51214 öğrencinin müracaat ettiği 15 branştan 9 ülke öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen yarışma yazılı ve internet ortamında gerçekleşti. Tüm branşlardan 33175 öğrencinin çevrimiçi katıldığı sınavda Fizik alanında en yüksek 5.puanı alarak BİRİNCİLİK sertifikası kazandılar. Ayrıca kazandıkları bu dereceyle Özel Evrensel Fen Lisesi Öğrencileri Türkiye’de en iyi 3 okul arasına girmeyi başardı. Sınavlara uzun bir süreç sonunda 263 başvuru yaparak hazırlanan Evrensel Kolej yarışma sonucunda başta 3 birincilik olmak üzere çok sayıda 2.lik ve 3.lük derecesi de elde etti.

         Bu başarıyı yakalayan öğrenciler aynı zamanda tüm dünyada geçerliliği olan diplomaya da sahip oldular. Ayrıca toplam 51214 kişinin katıldığı yarışmada organizasyon heyeti olarak da tebrik edilmiş ve başarıları resmi sitelerinden de duyurulacaktır. Güçlü rakipleri arasından başarıyla ayrılan öğrenciler ülkemiz adına kazandığımız bu başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını söylediler.

Türkiye ve Dünyadan birçok özel ve devlet okulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen ve katılımcı ülkelerin Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından da desteklenen bu yarışmada dereceye giren öğrencileri Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY ve Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU gösterdikleri üstün başarılardan dolayı kutladılar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

eleven + 7 =