Özel Evrensel Fen Lisesi TÜBİTAK Bölge Birincisi Oldu…

Özel Evrensel Fen Lisesi

TÜBİTAK Bölge Birincisi Oldu

TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması

“TÜBİTAK 49’uncu. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nda Evrensel Fen Lisesinin “Fizik” dalındaki projesi bölge birincisi oldu. Toplamda 100 projenin davet edildiği “TÜBİTAK 49’uncu Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” Bölge Sergisi Ankara Gazi Üniversitesi’nde düzenlendi.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın Ankara bölge finali sonuçları Gazi Üniversitesi’nde düzenlenen törenle açıklandı. Finalde ilk üçe girmeye hak kazanan öğrencilere ödülleri verilirken, birinci olan öğrencinin çalışmaları Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan, bu projelerin sergilenmesine ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını ve her vakit bu çalışmaların destekleyicisi olduklarını söyledi. Ödül törenine katılan öğrencilere Gazi Üniversitesini de anlatan Uslan, şunları kaydetti:“Buradaki bütün öğrencilerimizi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan ve ülkemize her alanda katma değer sağlayan Gazi Üniversitesi’ne, Gazili olmanın ayrıcalığını yaşamaya çağırıyoruz.”

TÜBİTAK Ankara Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Abuzer Kadir Özsunar ise öğrencilerin proje üretmek için teşvik edilmesi ve desteklenmesinin gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından 12 kategoride dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ankara bölge finalinde ilk üçe girmeye hak kazanan öğrencilere ödülleri verilirken, birinci olan öğrencinin çalışmaları Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Fizik alanında birincilik ödülünü Ankara Özel Evrensel Fen Lisesi öğrencileri Zeynep Ebrar Avcıoğlu ve Feyza Kılıç yaptıkları ‘’Patlayıcı Düzenegin Mikrodalga Kaynakları Ile Uzaktan Etkisiz Hale Getirilmesi’’adlı projeleriyle aldılar.

Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY ve  Genel Müdürü Sn. Semra Büyükağaoğlu    başarılarının her yıl artarak devam edeceğini belirterek öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti. Projelerde emeği geçen öğrenci ve öğretmenleri düzenledikleri törenle kutladılar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.