ÖZEL EVRENSEL FEN LİSESİ FİZİKTE ANKARA ÜÇÜNCÜSÜ

           ÖZEL EVRENSEL FEN LİSESİ FİZİKTE ANKARA ÜÇÜNCÜSÜ

 Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Destek ve Katkılarıyla 2 Nisan 2019 tarihinde Düzenlenen Atılım Üniversitesi Orta Öğretim Kurumları Fizik Yarışması ortaöğretimin 11. sınıfının birinci döneminin sonuna kadar olan konuları kapsamaktadır. Yarışmaya Ankara il sınırları içinde bulunan tüm ortaöğretim kurumları katılabilmekte ön elemeyi geçen öğrencilerden ilk 8 takım finalde yarışma hakkını elde etti.

Orta Öğretim Kurumları Fizik Yarışması FİNALİNDE Ankara ÜÇÜNCÜSÜ olan ÖZEL EVRENSEL FEN LİSESİ öğrencilerinden Onur ÖZ, Alper Bahçekapılı Ve Ali Şafak Orhun adlı öğrencileriyle katıldı. Yarışma sonunda ÖZEL Evrensel Fen Lisesi başarılarına bir yenisini ekleyerek Ankara’nın en iyi üç okulu arasına girmeyi başardı.

Okul Proje Koordinatörü Bülent Işık tarafından yapılan açıklamada; başta Amerika, Avrupa  olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen birçok proje yarışmasına başvuruların yapıldığı, projelerinin bu yarışmalardan finale kalarak büyük başarılar elde ettiklerini söyledi. EVRENSEL KOLEJ Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirterek öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti. Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY projelerde dereceye giren öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamın diledi.

 

evrensel koleji
ÖZEL EVRENSEL FEN LİSESİ FİZİKTE ANKARA ÜÇÜNCÜSÜ 1

ANKARA FİZİK YARIŞMASI