Özel Eğitimli Çocuklar arası Pınar Resim Yarışması

Resim Yarışması
Özel Eğitimli Çocuklar

PINAR ÖZEL EĞİTİMLİ ÇOCUKLAR RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

HEDEF KİTLE
Yarışmaya Özel Eğitim Uygulama ilkokul ve ortaokul öğrencileri katılabilirler.

KONU
Yarışmanın konusu “Serbest” olarak belirlenmiştir.

KOŞULLAR
– Yarışmaya, 25 cm x 35 cm veya 35 cm x 50 cm ölçülerinde, resim kağıdına yapılmış resimlerle katılabilirler.

– Her türlü resim ve boya malzemesini kullanmak serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, kuru boya, yağlı boya vb.)

– Her öğrenci tek bir resim ile yarışmaya katılabilir. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

– Resimler en geç 3 Nisan 2020 tarihine kadar Yağmur Atalay Duğral adına “Pınar Süt Mamülleri San. A.Ş. Yunus Emre Mah. Kemalpaşa Caddesi No: 317 35060 Pınarbaşı – Bornova / İzmir” adresine gönderilmelidir.

– Resimlerin arka yüzünün sağ alt köşesine, yarışmacı öğrencinin; adı, soyadı, yaşı, okulun ismi, öğrenci ebeveyninin; adresi, ili, coğrafi bölge bilgisi, e-mail adresi ve telefon numaraları kişinin rızası ile açık olarak yazılmalıdır. Bilgileri eksik olan öğrencilerin resimleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

– Pınar Süt Mamülleri San A.Ş ve/veya Yaşar Topluluğu Şirketleri, katılımcılar tarafından, velilerinin ve/veya öğretmenlerinin de bilgisi kapsamında, gönüllü olarak sunulan işbu ve benzeri kişisel verileri, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, “Veri sorumlusu” sıfatıyla işleyebilecek olup, yarışma gereklilikleri ve yasal zorunluluklar (örneğin bir mahkeme kararı ile talep edilmesi hali) dışında açıklamaz; Yaşar Topluluğu
Şirketleri ve bayileri ile hizmet aldıkları yurt içindeki ve yurt dışındaki ilgili kişilere hukuki düzenlemelere uygun şekilde yapılacak aktarımlar dışında, sair üçüncü kişilere satmaz, kiralamaz ve/veya hiçbir şekilde kullandırmaz. Pınar Süt Mamülleri San. A.Ş ve/veya Yaşar Topluluğu Şirketleri bu bilgileri; yarışma sonuçları hakkında bildirimde bulunmak, ödülleri teslim etmek, basılı yayınlar/yazışmalar göndermek, elektronik posta ile basın bültenleri veya bildirimler göndermek, ilerleyen dönemlerde yarışmayı daha da etkin kılmak ve
katılımcılara daha iyi hizmet vermek amacıyla, istatistiksel bilgileri (tarayıcı tipi, coğrafi konum, yaş, cinsiyet, vb.) ve genel olarak katılımcılar hakkında daha çok bilgi sahibi olmak, katılımcı profilini belirlemek ve benzeri amaçlar için, yasal mevzuatın zorunlu kıldığı ve izin verdiği ölçüde kullanacaktır. Katılımcılar ve Velileri, kişisel veri sahibi olarak, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11. Maddesi kapsamında talepte bulunma hakkına sahiptir.

– Bireysel olarak veya okullardan gönderilen resimlerin ön ve final elemeleri, konusunda uzman seçici kurul (Prof. Mümtaz Sağlam öncülüğünde Prof. Hayri Esmer, Prof. Hüsnü Dokak, Dr. Öğretim Üyesi Devabil Kara) tarafından Mayıs 2020’de yapılacaktır.

– Yapılan değerlendirmede; çocukların özellikle yaş grupları baz alınarak sosyal ve kültürel gelişimleri de dikkate alınmaktadır. Yaratıcılıkları, hayalgücünün farklılığı ve genişliği, çevreyle olan ilişkilerinin estetik düzeyde ne şekilde ifade edildiğine de ayrıca bakılmaktadır. Resim dilinin ve tekniklerinin yeterli ve etkili bir ayrıcalıkla, çocuk gözü ve dünyasına uygun olarak nasıl kullanıldığı kriterlerine dikkat edilmektedir.

– Yaşar Holding ve Yaşar Holding’e bağlı şirket çalışanlarının çocukları yarışmaya katılamazlar.

– Yarışma sonuçları 18 Mayıs 2020 tarihinden itibaren “www.pinar.com.tr” web sitesinde ve “pinarlayasam” Facebook, Instagram ve Twitter sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır.

– İzmir’de gerçekleştirilecek Uluslararası Pınar Resim Yarışması Ödül Töreni’ne katılmaya ve ödül almaya hak kazanan 9 asil öğrenci, törene katılıp katılmayacağını en geç 29 Mayıs 2020 tarihine kadar, 444 76 27 numaralı Pınar İletişim Merkezi’ne ve yagmur.atalay@pinar.com.tr mail adresine yazılı bildirmelidir.

– 29 Mayıs 2020 günü saat 17.00 ’ye kadar katılıma dair herhangi bir bildirim yapılmazsa, o öğrencinin yerine yedek listeden başka bir öğrenci, Uluslararası Pınar Resim Yarışması Ödül Töreni’ne katılmaya hak kazanacaktır.

– Öğrencilerin, Uluslararası Pınar Resim Yarışması Ödül Töreni’ne velisi ile birlikte gelmesi zorunludur.

– Pınar, Uluslararası Pınar Resim Yarışması Ödül Töreni tarihlerini ve içeriğini değiştirme hakkına sahiptir.

– Yarışma ve sosyal etkinlikler sonucu ortaya çıkan katılımcı eserlerinin telif hakkı eser sahibine aittir. Eserlerin basın yayım ve paylaşımı eser sahibinin izni ile gerçekleştirilecektir.

ÖDÜLLER
– Pınar Resim Yarışması’nda dereceye giren 1 yetenekli özel eğitim kategorisindeki öğrenciye Tablet ve 2 ( 1 asil ve 1 yedek kazanan) öğrenciye de profesyonel resim malzemelerinden oluşan resim çantası hediye edilecektir.

– Pınar Resim Yarışması’na katılarak Prof. Mümtaz Sağlam öncülüğünde Prof. Hayri Esmer, Prof. Hüsnü Dokak, Dr. Öğretim Üyesi Devabil Kara jüri değerlendirmesi sonucunda belirlenen 1 yedek öğrenciye, Haziran 2020 tarihinde bildirdiği adresine gönderilmek üzere, profesyonel resim malzemelerinden oluşan bir resim çantası hediye edilecektir.

– Yarışmaya katılan tüm öğrencilere, “Katılımcı Sertifikası” gönderilecektir.

– Pınar, hediye edeceği tablet cihazını, kontrolü dışında olan mücbir sebeplerle temin edememesi durumunda, aynı özelliklere sahip başka bir marka veya modelle değiştirme hakkını saklı tutar. Cihaz ile ilgili Tüketicinin Korunması Kanunu kapsamındaki tüm taleplerin muhatabı ve sorumlusu, üretici firmalardır.

İRTİBAT
Detaylı bilgi için www.pinar.com.tr internet adresine, 444 76 27 numaralı Pınar İletişim Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here