Özel Eğitim Uygulama Okuluna Ziyaretimizi Yaptık

İki proje Bilimsel Gaflar-3 Doğadan Teknolojiye ve Let’s Write an Ekphrastic Poem projelerinde ortak etkinlikler yaptık.

Kurucusu olduğumuz Bilimsel Gaflar-3 Doğadan Teknolojiye eTwinning projesinde etkinliklerimiz devam ediyor. Bu okul ziyareti Bilimsel Gaflar-3 Doğadan Teknolojiye ve Let’s Write an Ekphrastic Poem projesi ile birlikte planlandı.
Nisan ayı içinde İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi olarak özel eğitim okulu ziyaretimizi 17.4.2024 tarihinde yaptık. Önce okul idaresinin kurum tanıtımını dinledik. Daha sonra proje ortağımız Çiğdem hocamızın da yer aldığı özel eğitim okulunda öğrencilerle birlikte projemizi destekleyen etkinliklerden uçak ve kuş türlerini boyadık ve origamiden uçak yaptık . Her iki okulun öğrencileri  güzel zaman  geçirdi. İki öğrenci resimler çizdi. Öğrenciler de gördüğünü çizdi.
Empati ve sabırlı olma davranışlarımız gelişti. Otizm ile ilgili bilgiler edindik. Proje ortağı okulumuza kitaplar hediye ettik. Etkinlikler sonrasında hatıra fotoğrafı çekildik. Okulumuzun  öğrencileri,okulumuzu başarılı bir şekilde temsil etti. Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize,okul idarelerine teşekkür ederiz.