ÖZEL EĞİTİM KONGRESİ

22. ULUSAL ÖZEL EĞİTİM KONGRESİ

Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye’de özel eğitim girişimini başlatan Doç. Dr. Mitat ENÇ anısına düzenlenen ve özel eğitim ailesinin en önemli bilimsel buluşma platformu olan 22. Özel Eğitim Kongresinin Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde Trabzon’da gerçekleştirilecek olmasından mutluluk ve onur duymaktayız.

Kongremiz “Özel Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme” ana temasında özel eğitim alanı ile ilgili ulusal-uluslararası gelişmeler, gündemdeki sorunlar ve özel eğitim alanın geleceği ile ilgili tartışmalara ev sahipliği yaparak, önemli paylaşımlara fırsat sağlayacaktır.

22. Ulusal Özel Eğitim Kongresi alanda çalışan akademisyenlerin; genç araştırmacıların; kurum ve kuruluşların;  uygulamacı meslektaşlarımızın; öğrencilerimizin; özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklara sahip ailelerin ve derneklerin katılımlarıyla ayrı bir önem kazanacaktır.

Bölgemizde ilk kez özel eğitim alanı ile ilgili böylesine kapsamlı bir çalışma düzenlenecektir. Eğitim Fakültelerinin yapılandırılması sürecinde önemli roller üstlenen Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesince düzenlenecek 22. Ulusal Özel Eğitim Kongresi ile ülkemizde ve bölgemizde özel eğitim hizmetlerinin gelişimine sağlayacağı katkı bizleri ayrıca sevindirecektir.

İstanbul’un fethinden kısa bir süre sonra 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından Türk yurduna katılan Trabzon, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu ve büyüdüğü şehirdir. Trabzon Kurtuluş Savaşı dâhil tarih boyunca çok önemli mücadelelere, kahramanlıklara ve şahsiyetlere ev sahipliği yapmıştır. Şehrimiz zengin bir tarih ve kültürel mirasa sahiptir. Yöreye özgü zenginlik ve güzellikler Karadenizin eşsiz doğası ile birleştiğinde ortaya görülmesi ve bilinmesi gereken güzellikler çıkmaktadır. Kongremizin sizlerle bu güzellikleri birlikte paylaşmaya aracılık edeceğini umuyoruz.  

Bir Trabzon sonbaharında üniversitemizde sizleri misafir etmek istediğimizi belirterek, mesleki deneyim ve çalışmalarınızdan edineceğimiz önemli katkılar adına şimdiden teşekkürlerimi sunarım. Hepinizi 11-12 Ekim 2012 tarihinde Trabzon KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek 22. Ulusal Özel Eğitim Kongresine bekliyoruz.

 

Saygılarımla.

Prof. Dr. Adnan BAKİ

Fatih Eğitim Fakültesi Dekanı 

Detaylı bilgi için:http://www.ozelegitim2012.org/index.php?login

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.