ÖZEL DÖNÜŞÜMLER eTwining PROJESİ

Özel gereksinimli bireylerin tam anlamıyla toplumla bütünleşebilmesi, toplum yaşamında üretken ve başarılı olabilmesi onlara sağlanan eğitim olanaklarına bağlıdır. Bu nedenle diğer öğrencilere sağlanan eğitim olanaklarının belli oranda özel gereksinimli öğrencilere de sağlanması gerekmektedir. Bu amaçla   Sakarya Akyazı Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmeni Burak Yılmaz   ve Sakarya Şehit Ali Borinli Özel Eğitim Meslek Okulu    öğretmeni      Aziz Remzi Kavuran” Özel Dönüşümler “ e Twining projesini başlattılar.   “Özel Dönüşümler “projesi ile özel eğitim öğrencilerinin topluma uyum ve sosyalleşmesi sürecine katkı sağlamak için ülkemizin 5 ilinden 10 Özel Eğitim Öğretmeni yola çıktılar.

Projeye Kocaeli Çayırova Mehmet Akif ilkokulundan katılan Songül KURT  KOMAÇ, öğrencilerini üretici ve mutlu bireyler olarak yetişmeleri için eTwinning projesine katıldıklarını belirtti. Eğitim –öğretim faaliyetleri boyunca daha iyi örnekler ortaya koyabilmeleri doğrultusunda öğrencilerini motive etmeye  çalıştıklarını söyledi. Farklılıklara saygı temelinde insani değerler çerçevesinde geri dönüşüm konusunda ürünler ortaya çıkarmayı amaçladıklarını anlattı

Projenin  konusu, atık malzemelerden topluma katkısı olacak   gerek sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını ( kedi evi, köpek evi, kuş su kabı gibi)gerekse işlevsel hediyeler ,ürünler üretebilecekleri bir geri dönüşümün yapılması planlanmıştır. Projeye 7-18 yaş aralığındaki özel öğrenciler katılmaktadır.

 

Projede Mehmet Akif ilkokulu Özel Eğitim Öğretmeni Songül KURT KOMAÇ’ın yanı sıra öğretmenler Konya Selçuklu Rebii Karatekin ortaokulundan Halime SEVEN, Sakarya Serdivan Şehit Ali borinli Özel Eğitim Meslek okulundan Aziz Remzi KAVURAN, Sakarya Akyazı Özel eğitim Uygulama Okulundan Burak YILMAZ, Elazığ Cumhuriyet kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulundan Meltem TÜRKER, Sakarya Budaklar İlkokulundan Mime TÜT, Sakarya Akyazı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Abdül Kerim ÇOLAK, Sakarya Akyazı Cumhuriyet Ortaokulundan Rukiye CİNKARA, Sakarya Serdivan Nilüfer Özel eğitim Okulundan Kübra KARAÇAY ,Gaziantep Ali süzer İşitme Engelliler İlkokulundan Sait DEMİR yer alıyor.

Songül KURT KOMAÇ,  Özel Çocuklarla “Özel Dönüşümler “projesi ile “BİZDE VARIZ” diyor  ve hiçbir engel tanımadıklarını söylüyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

14 + seventeen =